English | پنج شنبه, ۳۰ خرداد , ۱۳۹۸

اختصاص ۷۰۰ میلیارد ریال برای اجرای طرح‌های بیابان‌زدایی در حاشیه دریاچه ارومیه

اختصاص ۷۰۰ میلیارد ریال برای اجرای طرح‌های بیابان‌زدایی در حاشیه دریاچه ارومیه
۱۳۹۷/۰۵/۱۳

رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور اعلام کرد: ۷۰۰ میلیارد ریال برای اجرای طرح‌های بیابان زدایی و مقابله با بادهای نمکی در حاشیه دریاچه ارومیه اختصاص یافته است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی، مهندس خلیل آقایی در نشستی با مدیران منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان شرقی در تبریز اظهار داشت: این اعتبار برای ۲ استان آذربایجان شرقی و غربی در قالب طرح نجات دریاچه ارومیه اختصاص یافته است.

وی همچنین از اختصاص ۲۰۰ میلیارد ریال از محل صندوق توسعه ملی برای طرح های آبخیزداری استان آذربایجان شرقی خبر داد و افزود: در نشست امروز با استاندار آذربایجان شرقی نیز با تخصیص ۲۰۰ میلیارد ریال دیگر برای این منظور از منابع استانی موافقت شد.

رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور با بیان این که افزایش ۲ برابری اعتبار سازمان جنگل‌ها نسبت به سال گذشته وظیفه ما را سنگین‌تر می‌کند، گفت: ما توان تولید ۱۷۰ میلیون اصله نهال را در سال داریم، در صورتی سال گذشته تنها ۲۶ میلیون اصله نهال تولید کردیم.

آقایی بر ضرورت آمارگیری از وضعیت نیاز و تولید بذر کشور تاکید کرد و گفت: با احیای بذرستان‌ها می‌توانیم نیاز داخلی را تامین کنیم.

وی با توجه به تهدیدهای دشمن علیه کشور مدیریت خاص منابع طبیعی را ضروری دانست و گفت: حفظ خاک وظیفه اصلی سازمان جنگل هاست.

این مسوول با تاکید بر این که حافظ اصلی منابع طبیعی خود مردم هستند، گفت: صحبت از وجود دام مازاد در کشور بی اساس است زیرا در این صورت نیازی به واردات گوشت نداشتیم.

وی تخلف احتمالی روستائیان را ناشی از ضعف مدیریت و هدایت مسوولان و مروجان دانست و گفت: راهکار جلوگیری از تجاوز به اراضی ملی در حاشیه شهرها هم تعریف پارک جنگلی برای این مناطق است.

در این نشست تعدادی از مدیران شهرستانی و معاونان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان آذربایجان شرقی مشکلات و پیشنهادهای خود را مطرح کردند.

طراحی سایت توسط فراکارانت