English | پنج شنبه, ۳۰ خرداد , ۱۳۹۸

وزارت جهاد کشاورزی از توسعه صنایع تبدیلی حمایت می کند

وزارت جهاد کشاورزی از توسعه صنایع تبدیلی حمایت می کند
۱۳۹۷/۰۵/۱۴

مدیرکل دفتر امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی گفت: این وزارتخانه با تمام توان از مجریان طرح های توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی در مسیر جلوگیری از دورریخت محصولات حمایت می کند.

به گزارش پایگاه اطلاع ‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایرنا، محمد خالدی روز یکشنبه در جلسه پنجره واحد اشتغال پایدار روستایی و عشایری استان اردبیل افزود: رویکرد حمایتی وزارت جهاد کشاورزی از طرح های اشتغالزا باعث شده تا طرح های کشاورزی تجاری و طرح های پایدار رونق بگیرد و بتوانند خلاها و کاستی ها را در ایجاد اشتغال و تولید ثروت پوشش دهند.

وی گفت: قرار است با هماهنگی های لازم تمام موانع و مشکلات در خصوص اشتغال پایدار روستایی و عشایری از میان برداشته شود.

مدیرکل دفتر امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی همچنین اردبیل را قطب مهم کشاورزی کشور دانست و بر لزوم بهره گیری از ظرفیت های بالقوه و فراوان این منطقه در راستای اشتغالزایی و تولید تاکید کرد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل هم در این جلسه با اشاره به تولید میزان قابل توجهی انواع محصولات کشاورزی مازاد بر نیاز در این استان خواستار توجه به حفاظت و نگهداری از این محصولات شد.

خلیل نیکشاد بر لزوم توسعه سردخانه های مدرن و بزرگ در استان تاکید کرد و اظهار داشت: بانک های عامل رغبت چندانی در تخصیص اعتبارات لازم برای گسترش اینگونه طرح ها و حمایت از آنها از خود نشان نداده و دلیل آن را نیز عدم توجیه اقتصادی طرح های احداث و گسترش سردخانه ها می دانند.

وی افزود: این در حالی است که هیچ گونه همخوانی در خصوص میزان تولید محصولات کشاورزی استان با انبارهای فنی و سردخانه ها وجود ندارد.

رییس سازمان جهادکشاورزی استان اردبیل همچنین با اشاره به وضعیت صنعت مرغداری استان افزود: میزان تولید سالانه تخم مرغ در استان ۱۱ هزار تن است و به دلیل گرانی های اخیری که در قیمت تخم مرغ بوجود آمده ضرورت افزایش واحدهای مرغ تخم گذار بیش از پیش احساس می شود.

طراحی سایت توسط فراکارانت