عزم راسخ مدیریت امور اراضی در برخورد با متخلفان؛ ۳۰ هکتار از اراضی کشاورزی دامغان به وضعیت اولیه بازگشت

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به عزم راسخ این سازمان در برخورد با متخلفانی که اقدام به تغییر کاربری غیرقانونی اراضی کشاورزی خود می‌کنند گفت: ۳۰ هکتار از اراضی کشاورزی دامغان به وضعیت اولیه بازگشت.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان، غلامرضا خراسانیان اظهار داشت: در راستای اجرای دستور مقام قضایی و همچنین پایداری امنیت غذایی در شهرستان دامغان، تعداد ۱۸ فقره حکم تبصره ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغات در مناطق آهوانو، آستانه، دیباج و مهماندوست در این شهرستان با همراهی و همکاری نیروی انتظامی و مدیریت جهاد کشاورزی دامغان و یگان حفاظت استان سمنان اجرا شد.

وی افزود: با اجرای این احکام حدود ۳۰ هکتار از اراضی کشاورزی و باغی به وضع سابق اعاده شد.

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی با اشاره به ارزش ریالی این اراضی احیا شده تصریح کرد: برابر نظر کارشناسان جهاد کشاورزی، ارزش ریالی اراضی آزاد شده به ازای هر متر مربع ۱۵ میلیون ریال برآورد شده است.

خراسانیان با تأکید بر اینکه در خصوص تغییر کاربری غیر مجاز در اراضی کشاورزی و باغات با احدی تعارف ندارد خاطرنشان کرد: در صورت مشاهده با افراد خاطی و متخلف برابر قوانین برخورد قاطع صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به نقش مهم مردم در حفاظت از کاربری اراضی زراعی و باغات یادآور شد: شهروندان و بهره‌برداران بخش کشاورزی می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تغییر کاربری در اراضی کشاورزی و باغی، مراتب را از طریق سامانه ۱۳۱ اطلاع‌رسانی کنند.

طراحی سایت توسط فراکارانت