English | دوشنبه, ۴ تیر , ۱۴۰۳

کارگروه رفع تداخلات اراضی هزینه های دولت و مردم را در دعاوی حقوقی کاهش داد

رئیس سازمان امور اراضی کشور با اشاره به اهمیت فعالیت کارگروه رفع تداخلات اراضی گفت: کارگروه رفع تداخلات اراضی هزینه های دولت و مردم را در دعاوی حقوقی کاهش داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان، رضا افلاطونی در آخرین جلسه کارگروه رفع تداخلات اراضی استان سمنان اظهار داشت: برخی می‌پندارند که با اجرای رفع تداخلات اراضی، حقوق دولت از بین می‌رود در حالی که فعالیت این کارگروه هزینه‌های دولت و مردم را در محاکم قضایی کاهش می‌دهد.

وی با بیان اینکه اینگونه نیست که همه دعاوی بین مردم و دولت در خصوص مالکیت اراضی به نفع دولت تمام شود عنوان کرد: آمارها حاکی از آن است که در گذشته ۴۰ تا ۵۰ درصد احکام حقوقی در دعاوی بین مردم و دولت درباره مالکیت بر اراضی از سوی محاکم قضایی علیه دولت بوده است.

رئیس سازمان امور اراضی کشور خاطرنشان کرد: رفع تداخلات اراضی سبب میشود هزینه های اضافه محاکم قضایی به دولت تحمیل نشود.

افلاطونی با تاکید بر اینکه دستگاه‌های همکار در رفع تداخلات ارضی باید با ادارات امور اراضی سازمان‌های جهاد کشاورزی در استان‌ها همراهی کنند از تعامل موجود بین دستگاه‌های همکار با اداره امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان در راستای رفع تداخلات اراضی قدردانی کرد و افزود: این همگرایی و همفکری و همراهی سبب شده است تا سمنان به عنوان نخستین استان کشور باشد که رفع تداخلات اراضی در آن به اتمام رسیده است.

وی ابراز امیدواری کرد تا دیگر استان‌های کشور نیز با الگوبرداری از استان سمنان در راستای افزایش رفع تداخلات اراضی موفقیت بیشتری کسب کنند.

 

طراحی سایت توسط فراکارانت