اتحادیه اروپا خواستار واردات سبزی و صیفی، مکمل های غذایی و زعفران از ایران شد

مدیر کل کشاورزی و توسعه روستایی اتحادیه اروپا ضمن تاکید بر توسعه تجارت و فناوری کشاورزی از تمایل و نیاز این اتحادیه برای واردات سبزی و صیفی، مکمل های غذایی و زعفران از ایران خبر داد.

جرزی پلوآ در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی اظهار داشت: ظرفیت های زیادی در اتحادیه اروپا و ایران به ویژه در حوزه تحقیقات، فناوری و تجارت کشاورزی وجود دارد و این ظرفیت ها می تواند منجر به توسعه همکاری ها شود.
پلوآ گفت: تجارت در حوزه گیاهان دارویی و زعفران قابل توسعه است ضمن آن که این اتحادیه دارای تولیدات بالایی از مواد دامی، لبنی و گوشت است و می تواند این محصولات را به ایران صادر کند.
وی افزود: ما در مورد نهاده های کشاورزی به ویژه بذرهای اصلاح شده با بهره وری بالا برای کمک به ایران، صادر کنندگان خوبی داریم.
مدیر کل کشاورزی و توسعه روستایی اتحادیه اروپا خاطر نشان کرد: دو طرف در گذشته همکاری های خوبی در زمینه صنایع نفتی و تحقیقات داشتند و فکر می کنم بخش کشاورزی نیز ظرفیت لازم را برای توسعه همکاری ها داشته باشد و دو طرف از توسعه تجارت منفعت خواهند برد.
وی در عین حال از سفر رییس کمیسیون کشاورزی اتحادیه اروپا در نوامبر امسال خبر داد و اذعان داشت: سفر دو روزه ما به ایران با هدف پیدا کردن زمینه های بیشتر همکاری در بخش کشاورزی صورت گرفته است.

طراحی سایت توسط فراکارانت