English | شنبه, ۵ اسفند , ۱۴۰۲

احیای شهرک‌های کشاورزی با تسهیلگری در پرداخت تسهیلات بانکی

احیای شهرک‌های کشاورزی با تسهیلگری در پرداخت تسهیلات بانکی
۱۳۹۷/۰۶/۱۹

مدیرعامل شرکت شهرک‌های کشاورزی، خواستار تسهیل در پرداخت تسهیلات برای راه‌اندازی و احیای شهرک‌های کشاورزی به ویژه شهرک‌های گلخانه‌ای شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهادکشاورزی به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک‌های کشاورزی، علی اشرف منصوری در جلسه بررسی مسائل و مشکلات شهرک‌های کشاورزی با حضور مدیرعامل بانک کشاورزی کشور، با اشاره به برخی مشکلات از جمله ارزش‌گذاری پایین وثایق ارائه شده و تاسیسات آتی‌الاحداث و تاخیر در بررسی‌ها و تکمیل مدارک، گفت: مجموعه بانک کشاورزی با تسهیلگری در پرداخت تسهیلات و گشایش در برخی موانع موجود، می‌تواند زمینه لازم برای حضور سرمایه‌گذاران در توسعه شهرک‌های کشاورزی را فراهم کنند.

وی با ارائه گزارشی از وضعیت شهرک‌های کشاورزی به اهمیت توسعه شهرک‌های کشاورزی در توسعه تولید، صرفه‌جویی در مصرف آب و ایجاد اشتغال پرداخت.

منصوری از روند جذب تسهیلات در شهرک حصارگلی ورامین، وحدت زنجان، خراسان رضوی، ایلام، آذربایجان غربی و دیگر شهرک‌ها ابراز نگرانی کرد و افزود: با پیگیری مستمر و تلاش جهادی همه همکاران در مجموعه بانک و شرکت شهرک‌ها و سازمان‌های جهاد کشاورزی می‌توان به تحقق اهداف برنامه‌های اقتصاد مقاومتی بیش از پیش دست یافت.

وی با تقدیر از تعامل بانک کشاوزی و روحیه جهادی دکتر خدارحمی و همکاران ستادی بانک را نقطه بسیار مثبت و امیدبخش در حل مشکلات دانست و ابراز امیدواری کرد: با انتقال این تفکر به مدیران ستادی و استانی به زودی با جذب حداکثری منابع، شاهد تحول در حوزه کشاورزی به ویژه شهرک‌ها خواهیم بود.

در این نشست مدیرعامل بانک کشاورزی کشور با اشاره به مطالبات معوق بانک و لزوم حفاظت از سپرده‌های مردم، خواستار کمک به کاهش مطالبات جهت تقویت بنیه مالی بانک برای پرداخت تسهیلات بیشتر در حوزه کشاورزی شد.

دکتر خداکرمی با اشاره به اهمیت توسعه شهرک‌های کشاورزی به ویژه کشت گلخانه‌ای در افزایش تولید و اشتغال و کمک به بهبود اقتصادی مردم، از همکاران و مدیران ستادی و استانی بانک خواست در جهت تسهیلگری پرداخت تسهیلات مساعدت کنند.

بنا به این گزارش، در این جلسه مسائل و مشکلات متعددی از شهرک‌های کشاورزی بررسی و برای رفع موانع آنها تصمیمات مناسبی اتخاذ شد. همچنین مسائل و مشکلات شهرک‌های گلخانه‌ای حصارگلی ورامین به صورت ویژه بررسی شد و با پذیرش ۹۰ درصد ارزش عرصه شهرک مذکور و همینطور ۵۰ درصد تاسیسات آتی‌الاحداث به عنوان وثیقه موافقت و مقرر شد هر دو هفته یکبار جلسات مشترک با حضور مدیر بانک کشاورزی استان و سازمان جهاد کشاورزی و مدیر شعبه شرکت شهرک‌ها و سرمایه‌گذاران برگزار شود.

در این جلسه مقرر شد با توجه به افزایش قیمت احداث واحدهای گلخانه‌ای در اثر نوسانات بوجود آمده، میزان تسهیلات پرداختی به سرمایه‌گذاران بازنگری و بر اساس نیاز واحدها و مطابق با وثایق ارائه شده تسهیلات افزایش یابد.

  • عکسهای جلسه_1

طراحی سایت توسط فراکارانت