English | شنبه, ۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳

اختصاص بیش از ۳ میلیارد تومان تسهیلات برای خرید دستگاه‌های ویژه باغبانی و مبارزه با سرمازدگی به باغداران استان

مدیر گروه مکانیزاسیون باغات مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی:

اختصاص بیش از ۳ میلیارد تومان تسهیلات برای خرید دستگاه‌های ویژه باغبانی و مبارزه با سرمازدگی به باغداران استان

مدیر گروه مکانیزاسیون باغات مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی گفت: از طرف مرکز توسعه مکانیزاسیون کشور ۳ میلیارد و ۶۸۸ میلیون تومان اعتبار از محل خط اعتباری مکانیزاسیون برای خرید ماشین‌های باغبانی به استان سمنان اختصاص‌یافته است.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان، فرید تمهیدی در حاشیه بازدید از باغات شهرستان شاهرود اظهار داشت: سود این تسهیلات ۱۵ درصد بوده و تا ۸۰ درصد قیمت ماشین‌آلات را در برمی‌گیرد.

وی به زمان بازپرداخت این تسهیلات نیز اشاره کرد و گفت: بهره‌برداران می‌توانند این تسهیلات را در بازه زمانی ۵ ساله پرداخت کنند.

مدیر گروه مکانیزاسیون باغات مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی با اشاره به وضعیت مناسب باغات در شهرستان شاهرود گفت: خوشبختانه با زحماتی که باغداران این استان متحمل می‌شوند وضعیت تولید محصولات باغی در این منطقه بسیار مناسب است.

تمهیدی با بیان اینکه این تسهیلات مکانیزاسیون باهدف کمک به باغداران و افزایش تولید محصولات آن‌ها صورت گرفته است تصریح کرد: استفاده از تکنولوژی می‌تواند در بحث  کاهش ضایعات محصولات باغی مؤثر باشد و از این طریق میزان راندمان محصولات در باغات افزایش یابد.

وی خاطرنشان کرد: دستگاه مبارزه با سرمازدگی ازجمله دستگاه‌هایی است که کشاورزان و باغداران استان سمنان می‌توانند با خرید آن از سرمازدگی محصولات باغی خود جلوگیری کنند.

مدیر گروه مکانیزاسیون باغات مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی با اشاره به اختصاص تسهیلات به باغداران برای خرید ادوات کشاورزی گفت: اکنون فرصت مناسبی است که باغداران از محل خط اعتباری دستگاه‌های مبارزه با سرمازدگی را در باغات خود نصب کنند و خسارت محصولات را در باغات خود کاهش دهند.

تمهیدی با اشاره به میزان سرمازدگی محصولات باغی استان سمنان گفت: در سال گذشته خسارت سنگین ناشی از سرمازدگی به محصولات این منطقه وارد شد که با استفاده از دستگاه‌های مبارزه با سرمازدگی می‌توان این خسارت را به حد اقل رساند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ادوات کشاورزی مناسبی از سوی سازندگان داخلی  برای بخش باغبانی و جلوگیری از سرمازدگی ساخته‌شده است افزود: تمام شرایط برای ورود این دستگاه‌ها به استان سمنان مهیا است که امیدواریم کشاورزان و باغداران استان سمنان از این فرصت استفاده کنند.

طراحی سایت توسط فراکارانت