ارتباط کشاورزان استان سمنان با دانشگاه‌ها بیشتر شود/۲۰ درصد تسهیلات مجموع تسهیلات تبصره ۱۸ کشور سهم استان سمنان شد

استاندار سمنان با تأکید بر لزوم افزایش ارتباط بهره‌برداران بخش کشاورزی این استان با دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی گفت: سال گذشته ۲۰ درصد تسهیلات مجموع تسهیلات تبصره ۱۸ کشور سهم استان سمنان شد.
🔹️به گزارش روابط‌عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان، سید محمدرضا هاشمی در نشست تجلیل از فعالان بخش کشاورزی استان سمنان اظهار داشت: سال گذشته در اعطای تسهیلات تبصره ۱۸، سهم استان سمنان چیزی در حدود ۶ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال بود؛ اما چیزی بالغ بر هشت هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات از این محل به حوزه تولید در همه بخش‌های صنعت، معدن، کشاورزی و صنایع دستی در این استان پرداخت شد.
🔹️وی افزود: این مبلغ تسهیلات اعطایی معادل ۲۰ درصد مجموع تسهیلات ارائه شده از این محل در کل کشور بوده است؛ درحالی که این استان کمتر از یک درصد از جمعیت کل کشور را دارد.
🔹️استاندار سمنان با بیان اینکه بهره‌برداران بخش کشاورزی همراه دیگر فعالان بخش تولید کشور در خط مقدم جنگ اقتصادی با دشمنان قرار دارند خاطرنشان کرد: امروز به دنبال افزایش بهره‌وری و توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی در بخش کشاورزی استان سمنان هستیم.
🔹️هاشمی با بیان اینکه نگاه دولت به حوزه کشاورزی نگاهی توسعه‌محور است عنوان کرد: به دنبال افزایش بهره‌وری در بخش کشاورزی با استفاده از علم و تکنولوژی هستیم و به همین دلیل باید ارتباط این بخش با دانشگاه‌ها پررنگ‌تر شود.
🔹️وی تصریح کرد: هر قدر به بخش کشاورزی و فعالان این عرصه توجه کنیم حاشیه نشینی در شهر ها کمتر شده و رشد تولید نیز محقق می‌شود و به مهار تورم در کشور نیز کمک کرده‌ایم.
🔹️استاندار سمنان با اشاره به توجه دولت سیزدهم به توسعه بهره‌وری در بخش کشاورزی گفت: در فهرست مصوبات سفر آیت الله رئیسی به استان سمنان بیش از هفت هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال برای دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت جهاد کشاورزی در استان سمنان اعتبار مصوب شد.
🔹️هاشمی با بیان اینکه از این میزان تاکنون ۵۵ درصد محقق شده است؛ ابراز امیدواری کرد مابقی اعتبارات مصوبات مربوط به بخش کشاورزی در سفر آیت‌الله رئیسی به استان سمنان تا پایان فصل بودجه‌ای ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ محقق شود.
🔹️وی با اشاره به تصویب بیش از ۴۰ هزار میلیارد ریال اعتبار در سفر آیت‌الله رئیسی به استان سمنان عنوان کرد: تا امروز مبلغ ۹ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال مازاد بر این مبلغ از محل اعتبارات مصوبات سفر رئیس جمهور به استان سمنان جذب شده است.
🔹️استاندار سمنان تصویب تبدیل مهدی‌شهر به قطب دامپروری کشور و احیای قنوات استان سمنان را از جمله مهم‌ترین مصوبات سفر دولت به این استان عنوان و با این اینکه در دولت سیزدهم تا امروز بیش از ۱۲۰ رشته قنات در استان سمنان احیا و مرمت شده است تصریح کرد: دولت خود را موظف می‌داند که موانع را به معنای واقعی از پیش روی رفع کند.
🔹️هاشمی با اشاره به ظرفیت‌های مهم موجود در بخش‌های مختلف باغی ازجمله حوزه‌های زراعی و باغی و دامپروری استان سمنان گفت: علاوه بر اینکه دامغان یکی از قطب‌های دامپروری کشور است؛ استان سمنان ظرفیت‌های کم‌نظیری در تولید محصولاتی مانند انگور، زردآلو، گندم و محصولات پروتئینی دارد.
🔹️وی از تشکیل شورای کشاورزی استان سمنان استقبال کرد و افزود: شورای کشاورزی استان سمنان از همین هفته آینده قابلیت تشکیل شدن دارد.
🔹️استاندار سمنان با بیان اینکه هنر مدیران در استان سمنان باید این باشد که قانون را به نفع مردم تفسیر کنند خاطرنشان کرد: درب اتاق مدیران باید به روی مردم به ویژه کشاورزان به عنوان قشر مولد باز باشد؛ چراکه امروز وظیفه مدیران گره‌گشایی در کار مردم است.
🔹️هاشمی با قدردانی از تلاش‌های جهادگران بخش کشاورزی در سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان عنوان کرد: رضایت نسبی از فعالیت سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان در میان بهره‌برداران این بخش وجود دارد.

طراحی سایت توسط فراکارانت