English | یکشنبه, ۱۲ آذر , ۱۴۰۲

استاندار سمنان:مشکلات کشاورزان استان سمنان به صورت جدی پیگیری می‌شود

استاندار سمنان با اشاره به برگزاری نخستین نشست شورای کشاورزی این استان به صورت ابتکاری و برای نخستین بار در کشور گفت: مشکلات کشاورزان استان سمنان به صورت جدی پیگیری می‌شود

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان، سید محمدرضا هاشمی در حاشیه برگزاری جلسه شورای کشاورزی استان سمنان در سالن یادگار امام (ره) اظهار داشت: سمنان در حوزه اعطای تسهیلات کشاورزی نیز از هر سه محل تبصره ۱۸، تبصره ۱۶ و دامدارکارت، در بین استان‌های کشور پیشتاز است.

وی با بیان اینکه با توجه به تأکید آیت الله رئیسی بر لزوم تأمین نهاده های دامی از روز اول این دستور، نهاده دامی برای بهره‌برداران این بخش به صورت مدت‌دار در استان سمنان تأمین شده است خاطرنشان کرد: سمنان، استان برتر در خرید تصمینی دام از تولیدکنندگان در سال گذشته بود.

استاندار سمنان با بیان اینکه استمهال دامدارکارت یکی از مباحث و درخواست‌های مطرح شده از سوی بهره‌برداران بخش کشاورزی استان سمنان در جلسه امروز بود عنوان کرد: مکاتبات و نامه‌نگاری‌های لازم از سوی استان برای این مهم به نهادهای کشوری ذیربط صورت گرفت و پیگیریها به صورت جدی ادامه دارد.

هاشمی با بیان اینکه اجرای طرح‌های آبخیزداری و آبخوانداری یکی از دغدغه‌های مهم بهره‌برداران بخش کشاورزی حاضر در شورای کشاورزی استان بود یادآور شد: در این زمینه نیز اعتبارات بسیار خوبی را از محل مصوبات سفر رئیس جمهور به استان سمنان اختصاص یافت که مجموع این اعتبارات به بیش از ۱۱۰۰ میلیارد ریال می‌رسد.

وی اضافه کرد: تا کنون نیز بیش از ۵۰ درصد از این رقم برای اجرای طرح‌های آبخیزداری و آبخوانداری هزینه شده است.

استاندار سمنان با اشاره به لزوم احصای مشکلات بخش کشاورزی در فضای نخبگانی و مطالبه‌گری تصریح کرد: از این پس شورای کشاورزی استان سمنان نیز به صورت ماهانه برگزار می شود.

استاندار سمنان با اشاره به افزایش قابل توجه تولید گندم در این استان گفت: برداشت گندم در استان سمنان به ۷۵ هزار تن رسید.

️هاشمی با اشاره به اینکه سال گذشته حدود ۶۳ هزار تن گندم برداشت شد افزود: اما امسال با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و استقبال کشاورزان، تا کنون ۷۵ هزار تن گندم در استان سمنان برداشت و خرید تضمینی شد.

طراحی سایت توسط فراکارانت