English | دوشنبه, ۴ تیر , ۱۴۰۳

استاندار سمنان: جهادگران بخش کشاورزی در خط مقدم جنگ اقتصادی با دشمن قرار دارند؛ اقدامات ارزشمندی در حوزه کشاورزی استان سمنان انجام شده است

استاندار سمنان با بیان اینکه جهادگران بخش کشاورزی در خط مقدم جنگ اقتصادی با دشمن قرار دارند گفت: اقدامات ارزشمندی در حوزه کشاورزی استان سمنان انجام شده است.
🔹به گزارش روابط‌عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان، سید محمدرضا هاشمی در دیدار با مدیران مجموعه وزارت جهاد کشاورزی در استان سمنان که به مناسبت هفته جهاد کشاورزی انجام شد اظهار داشت: همانگونه که جهادگران جهاد سازندگی در دفاع مقدس نقشی ارزنده و ویژه داشته‌اند؛ امروز نیز جهادگران بخش کشاورزی در خط مقدم جنگ اقتصادی در حال مجاهدت هستند.
🔹وی افزود: امروز خدمات بسیار ارزشمندی در حوزه‌های مرتبط با تأمین نیازهای اساسی مردم و بخش کشاورزی در استان سمنان انجام شده است که اجرای موفق طرح مردمی‌سازی یارانه‌ها، توسعه مجتمع‌های گلخانه‌ای، توسعه سیستم‌های نوین آبیاری و احیای قنوات از جمله خدمات ارزشمند ارائه شده در بخش کشاورزی استان سمنان است.
🔹استاندار سمنان بیان کرد: وزارت جهاد کشاورزی مجموعه گسترده‌ای است که از کویر زدایی و اجرای پروژه‌های آبخیزداری ،آبخوان‌داری گرفته تا خرید گندم و مبارزه با آفات و تأمین سلامت سفره‌های مردم و همچنین خدمت به جامعه عشایری را شامل می‌شود.
🔹هاشمی به عملکرد ارزشمند جهاد کشاورزی استان سمنان در تأمین محصولات پروتئینی مورد نیاز مردم این استان اشاره و تصریح کرد: با وجود اینکه در برخی استان‌های کشور مشکل کمبود محصولات پروتئینی به ویژه گوشت مرغ و تخم مرغ وجود داشته است؛ اما در حوزه تأمین گوشت مرغ، گوشت قرمز و تخم مرغ برای مردم استان سمنان بسیار عالی عمل شده است.
🔹وی با بیان اینکه نگاه دولت سیزدهم خدمت بدون منت به مردم است، به ارتباط گسترده مجموعه‌های مرتبط با وزارت جهاد کشاورزی با اقشار مختلف مردم به ویژه قشر زحمتکش کشاورزان و دامداران اشاره و خاطرنشان کرد: امروز مجموعه وزارت جهاد کشاورزی در سراسر کشور با عموم مردم در ارتباط است و در سطح کلان حتی تأمین نان مردم نیز با این وزارتخانه مرتبط است؛ بنابراین باید رضایت و دعای خیر مردم به عنوان سرمایه مهم اجتماعی از سوی مدیران و کارکنان این بخش در اولویت باشد.
🔹هاشمی با بیان اینکه درب اتاق همه مدیران استان سمنان باید به روی مردم باز باشد خاطرنشان کرد: در استان سمنان دیدار با استاندار سمنان نیز برای مراجعان در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام می‌شود و این لازمه فعالیت در دولت خدمتگزار و مردمی است.
🔹استاندار سمنان مردم‌داری را اصلی بسیار مهم دانست که باید در همه امور مورد توجه مدیران قرار گیرد و افزود: مدیران باید قوانین را به نفع مردم تفسیر کنند؛ البته نباید قانون‌شکنی صورت گیرد، اما باید تا جایی که امکان دارد قانون را به نفع مردم تفسیر و اجرایی کرد.
🔹وی از جهاد کشاورزی به عنوان دستگاهی مردم‌محور یاد کرد و افزود: افزایش رضایت کشاورزان و دامداران همچنین تأمین کالاهای اساسی مورد نیاز مردم در بازار سبب ایجاد رضایت عمومی می‌شود و این مهم بسیار ارزشمند است.
🔹در ابتدای این نشست صمیمانه نیز محمدرضا قاسمی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به فرارسیدن هفته جهاد کشاورزی تصریح کرد: این هفته نماد قدردانی از جهادگران و زحمت‌کشانی است که حاصل دسترنج آنان امنیت و اقتدار غذایی را برای کشورمان به ارمغان آورده است.
🔹وی ضمن ارائه گزارشی از موفقیت‌ها و اقدامات سازمان جهاد کشاورزی در استان سمنان تصریح کرد: امروز بخش کشاورزی استان سمنان اصل بهره‌وری را سرلوحه برنامه‌های خود قرار داده است.
🔹رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان اضافه کرد: توسعه سیستم‌های نوین آبیاری، توسعه کشت گلخانه‌ای و برنامه‌ریزی مناسب برای تأمین نیازهای اساسی مردم استان سمنان ازجمله موفقیت‌های سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان در سال‌های اخیر بوده است.
قاسمی عنوان کرد: سمنان به عنوان نخستین استان کشور است که قانون رفع تداخلات اراضی در آن به طور کامل اجرای شده است.
🔹وی با اشاره به حضور مستمر استاندار سمنان در روستاها در راستای حل مشکل روستاییان و مردم نقاط محروم استان سمنان خاطرنشان کرد: بدون شک حضور مستمر عالی ترین مقام اجرایی استان در بین روستاییان باعث قوت قلب خادمان آن در سازمان جهاد کشاورزی این استان می شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان از پیگیری‌های استاندار این استان در راستای اجرای مصوبات سفر دولت قدردانی کرد و افزود: پیگیری های مجدانه استاندار سمنان سبب شده است که امروز وضعیت اجرای مصوبات سفر آیت الله رئیسی به استان سمنان در بخش کشاورزی بسیار مطلوب باشد.

طراحی سایت توسط فراکارانت