English | یکشنبه, ۲ اردیبهشت , ۱۴۰۳

استفاده از روش‌های نوین در تولید کالاهای اساسی و محصولات راهبردی ضروری است.

 به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان، محمدرضا قاسمی ظهرامروز در این آئین ضمن تبریک هفته جهاد کشاورزی به فعالان این بخش و تولیدکنندگان و بهره‌برداران اظهار داشت: شعار جهاد کشاورزی امسال به تأسی از فرمایشات مقام معظم رهبری کشاورزی دانش‌بنیان، نام‌گذاری شد.

سرپرست سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: در تولید کالاهای اساسی و محصولات راهبردی نیازمند استفاده از روش‌های نوین هستیم.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان، محمدرضا قاسمی با اشاره به اهمیت موضوع امنیت غذایی گفت: تولید غذای کافی سالم و به‌اندازه کافی و قابل‌دسترس برای همه با رعایت الزامات زیست‌محیطی و حفظ منابع پایه امری ضروری است.

وی تصریح کرد: دستیابی به امنیت غذایی نیازمند مؤلفه‌ها و اقداماتی است و در این راستا افزایش نفوذ دانش و بالا بردن سطح علم و آگاهی در بخش کشاورزی ضروری است.

سرپرست سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به تغییرات آب و هوایی و تکانه‌های جدیدی که حوزه کشاورزی را تهدید می‌کند گفت: بروز پدیده‌های قهری و عوامل مخاطره‌آمیز ما رو ناچار می‌کند به سمت روش‌های نوین و فناوری نو و روزآمد حرکت کنیم تا بتوانیم در این شرایط نامناسب شاهد افزایش عملکرد و راندمان را داشته باشیم.

قاسمی با اشاره به بروز خشک‌سالی متعدد و در سال‌های متوالی گفت: استفاده از دانش روز و همچنین استفاده از هسته‌های فناوری و استارآپ‌ها در این حوزه می‌تواند مؤثر باشند.

وی خاطرنشان کرد: در تولید کالاهای اساسی و محصولات راهبردی نیازمند استفاده از روش‌های نوین هستیم.

سرپرست سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با بیان اینکه وزارت جهاد کشاورزی موظف به افزایش حداقل ۱۰ درصدی در تولید محصولات راهبردی است گفت: تولید و خودکفایی در محصولاتی مانند گندم، جو و دانه‌های روغنی اولویت است و برای دستیابی به این عملکرد بهتر و تولید بیشتر استفاده از دانش نو و فناوری نو ضرورت است.

قاسمی گفت: اتفاقاتی مانند همه‌گیری کرونا، جنگ روسیه و اوکراین امنیت غذایی و خودکفایی در این حوزه را برای همه روشن کرد و تولید محصولات راهبردی و اساسی را به‌عنوان یک اولویت جدی و ضروری برای همه دولت‌ها تعیین کرد.

وی تصریح کرد: اگر بخواهیم به یک امنیت غذایی پایدار و استقلال برسیم باید در تولید محصولات راهبردی و استراتژیک به خودکفایی برسیم و دستیابی به این خودکفایی نیز یکی از الزامات آن استفاده از روش‌های نوین و علوم جدید است.

سرپرست سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: در شرایط فعلی و با اجرای طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه مردم استان به‌خوبی مشارکت کردند اما قدردانی ویژه باید از تولیدکنندگان بخش کشاورزی داشته باشیم که در این شرایط تحریم و همچنین تغییر در قیمت نهاده‌های دامی همچنان شاهد همراهی آن‌ها هستیم و در اجرای طرح کمک می‌کنند.

قاسمی با بیان اینکه در تأمین و تولید محصولات شیر و گوشت و پروتئینی خوشبختانه در استان کمبودی وجود ندارد گفت: امیدوارم تدابیر جدی‌تر برای عبور از این دوره گذار اندیشیده شود.

طراحی سایت توسط فراکارانت