ایجاد و تکمیل زنجیره های تولید محصولات کشاورزی از مزرعه تا سفره اولویت وزارت جهاد کشاورزی است

ایجاد و تکمیل زنجیره های تولید محصولات کشاورزی از مزرعه تا سفره اولویت وزارت جهاد کشاورزی است

۱۳۹۷/۰۵/۲۰

وزیر جهاد کشاورزی، تکمیل زنجیره ها و اقتصادی کردن تولید محصولات کشاورزی را اولویت وزارت جهاد کشاورزی اعلام و بر ضرورت توسعه مکانیزاسیون و تجهیز  نوسازی اراضی شالیزاری تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی،محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی به همراه جمعی از مدیران ارشد این وزارت امروز شنبه در سفر به استان مازندران از مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران در آمل بازدید کرد.

وی در این بازدید،یکی از مشکلات اصلی تولید محصولات کشاورزی از جمله برنج را تکمیل نبودن زنجیره های تولید از مزرعه تا سفره عنوان کرد و افزود: ایجاد و تکمیل زنجیره های تولید محصولات کشاورزی از مزرعه تا سفره از اولویت های وزارت جهاد کشاورزی است.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به مجموعه فعالیت ها و خدمات ارائه شده توسط این مرکز،تقویت و اقتصادی کردن تولید برنج و همچنین کاهش هزینه های تولید این محصول را ضروری دانست و بر لزوم توسعه مکانیزاسیون و تجهیز و نوسازی اراضی شالیزاری استان های شمالی کشور تاکید کرد.

حجتی با بیان این که افزایش تراکم کشت برنج در شالیزارها موجب رشد درآمد کشاورزان شالیکار می شود،خاطرنشان کرد:در کشور ویتنام،کشاورزان در یک سال زراعی تا پنج بار برنج برداشت می کنند.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به طرح خرید توافقی برنج،این طرح را از سازوکارهای کمک به پایداری تولید عنوان و خطاب به مدیران ذی ربط تصریح کرد:در این طرح باید به بهترین روش،امکان تحویل و خریداری برنج از کشاورزان فراهم شود.

 

 

 

طراحی سایت توسط فراکارانت