ایران بر ضرورت ایفای نقش فائو در تدوین و اجرای برنامه های منطقه ای مقابله با گرد و غبار تاکید کرد

ایران بر ضرورت ایفای نقش فائو در تدوین و اجرای برنامه های منطقه ای مقابله با گرد و غبار تاکید کرد

۱۳۹۷/۰۴/۲۹

معاون وزیر و رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در مقر فائو در کشور ایتالیا با دانیل گوستافسون معاون مدیرکل فائو دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از سازمان جنگل ها،در این دیدار خلیل آقایی ضمن تبیین برنامه های جمهوری اسلامی ایران در زمینه مدیریت منابع طبیعی و برنامه های آبخیزداری، به اولویت‌های دولت در بخش مبارزه با آثار خشکسالی و توجه به مدیریت جامع در حوزه های آبخیز اشاره کرد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی همچنین با تشریح مسایل مربوط به مدیریت پایدار جنگل در کشورمان، بر لزوم توجه به کاهش عوامل تخریب رویشگاه های جنگلی بخصوص موارد مرتبط با حریق، آفات و امراض جنگلی پرداخت و ابتکار جمهوری اسلامی ایران در توقف بهره‌برداری چوب از جنگل و برنامه های آتی را تشریح کرد.

وی با اشاره به مسائل مربوط به گرد و غبار و برنامه های در دست اجرای ایران برای مقابله و کنترل این پدیده خواستار ایفای نقش بیشتر فائو در تدوین و اجرای برنامه های منطقه ای شد و برای اجرای برنامه های منطقه ای اعلام آمادگی کرد.

در ادامه دکتر گوستافسون ضمن قدردانی از حضور فعال ایران، کشورمان را به عنوان یکی از اعضای برجسته فائو، بسیار اثرگذار دانست و از اقدامات ایران در مدیریت منابع طبیعی قدردانی کرد.

معاون مدیر کل فائو، آمادگی فائو را برای همکاری های مشترک در زمینه حل مشکلات منطقه ای و برنامه های بلند مدت استراتژیک اعلام کرد و تیم کارشناسی ایران را دارای تجربیات ارزنده برای انتقال به سایر کشورها دانست.

گفتنی است محمد حسین عمادی سفیر و نماینده دائم کشورمان در فائو و کامران پورمقدم رئیس شورایعالی جنگل، مرتع و آبخیزداری در این جلسه حضور داشتند.

 

طراحی سایت توسط فراکارانت