English | دوشنبه, ۴ تیر , ۱۴۰۳

بازار پروتئین نوروز ۹۶ با توزیع ۱۵ هزار و ۳۰۰ تن گوشت قرمز و مرغ تنظیم شد

 
مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور اعلام کرد: ۱۵ هزار و ۳۰۰ تن گوشت مرغ و قرمز منجمد به منظور تنظیم بازار نوروز ۹۶ تا ۱۵ فروردین ماه در شبکه ها و فروشگاه های زنجیره ای و تعاونی توزیع شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، مهندس علیرضا ولی میزان عرضه گوشت مرغ منجمد در قالب شبکه های توزیعی را ۱۵ هزار تن و گوشت قرمز منجمد را ۳۰۰ تن عنوان کرد.
وی با اشاره به این که عرضه گوشت قرمز، گوشت مرغ منجمد، گوشت گرم گوساله و گوسفند از طریق فروشگاه های زنجیره ای از دی ماه سال ۹۵ آغاز شد، اظهار داشت:گوشت گرم گوسفندی به صورت لاشه از قرار هر کیلوگرم ۳۱ هزار و ۵۰۰ تومان ابتدا در میدان بهمن تهران توزیع و در ادامه در سایر میادین و فروشگاه های زنجیره ای توسعه یافت.
به گفته ولی تاکنون مطابق تفاهمات با اتحادیه فروشگاه های زنجیره ای و اتحادیه واردکنندگان مواد پروتیینی خام دامی، تعداد ۴۷ هزار لاشه داخلی و وارداتی به وزن ۷۷۵ تن و تعداد ۴۵۰۰ لاشه گوساله به وزن ۸۵۵ تن از قرار هر کیلوگرم ران ۳۱ هزار و ۵۰۰ تومان و سردست ۳۰ هزار و ۵۰۰ تومان و همچنین ۲۱۵۰ تن گوشت مرغ منجمد داخلی عرضه شده است.
وی اظهار داشت: در طول مدت ایام تنظیم بازار عید امسال ۴۸۰۰ تن گوشت مرغ منجمد و ۳۰۰ تن گوشت قرمز منجمد نیز توسط شرکت پشتیبانی امور دام کشور در میادین میوه و تره بار شهرداری تهران و فروشگاه های بهاره توزیع شد.
مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور در عین حال تصریح کرد: طی این مدت، مطابق ابلاغیه هیات دولت و بر اساس درخواست های واصله در مجموع ۳۱۵۰ تن گوشت مرغ منجمد داخلی نیز به مراکز دولتی و نظامی تحویل دادیم.
وی با اشاره به این که به منظور تنظیم بازار نوروز ۹۶، اکیپ های سیار نیز برای توزیع گوشت مرغ منجمد راه اندازی شد، گفت: از طریق این اکیپ های سیار ۳۹۷۰ تن گوشت مرغ منجمد داخلی در قالب طرح تنظیم بازار توزیع شد.
ولی خاطر نشان کرد: طبق سند پیشنهادی تنظیم بازار مرغ کشور پیش بینی شده بود که میزان ۵۰ هزار تن گوشت مرغ منجمد با کیفیت مناسب و ماندگاری بالاتر از شش ماه با توجه به شاخص تولید، ظرفیت ذخیره سازی، جمعیت شهری و استان ها خریداری شود که بر این اساس در حال حاضر میزان ذخیره مرغ منجمد در سردخانه های شرکت پشتیبانی امور دام کشور بیش از ۴۰ هزار تن است.

 

طراحی سایت توسط فراکارانت