English | شنبه, ۵ خرداد , ۱۴۰۳

باساخت‌وساز غیرمجاز در اراضی کشاورزی به جد برخورد می‌شود.

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان از آزادسازی ۲ هزار و ۷۰۰ مترمربع از اراضی باغی و کشاورزی در شهرستان سرخه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان، غلامرضا خراسانیان در راستای حفظ و صیانت از اراضی کشاورزی و باغات تعداد دو فقره احکام قطعی که بدون اخذ مجوزهای قانونی اقدام به ساخت‌وساز بناهای غیرمجاز در باغات کرده بودند با همراهی و همکاری سایر دستگاه‌های مرتبط در شهرستان سرخه اجرا شد که با اجرای این حکم ۲۷۰۰ مترمربع از اراضی باغی شهرستان سرخه آزادسازی شد.

وی با بیان اینکه بنا به اظهارات کارشناسان مربوط ارزش بناهای غیرمجاز قلع‌وقمع شده تقریباً حدود دویست و شصت و یک میلیون تومان برآورد شده است از تمام بهره‌برداران خواست تا قبل از اخذ مجوز از امور اراضی هیچ‌گونه بنا یا دیواری در اراضی زراعی و باغی احداث نکنند تا از ایجاد چنین خسارات مالی به آن‌ها جلوگیری شود.

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با بیان اینکه حفاظت از اراضی کشاورزی و باغی در اولویت برنامه‌های سازمان جهاد کشاورزی استان است افزود: حفاظت از حریم اراضی کشاورزی گام نخست در راستای امنیت غذایی و رفع وابستگی به واردات است.

خراسانیان به خریداران زمین نیز توصیه کرد پیش از عقد قرارداد از مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان‌ها در مورد زمین مورد معامله استعلام کنند و همچنین از شهروندان خواست از طریق سامانه ۱۳۱ جهاد کشاورزی را در حفظ و حراست از باغات و اراضی زراعی همراهی کنند…

طراحی سایت توسط فراکارانت