بذور برای کشت پاییزه در استان سمنان تأمین شده است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان از تأمین بذور مورد نیاز برای کشت پاییزه امسال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان، محمدرضا قاسمی اظهار داشت: در سال زراعی جدید یکی از اولویت‌های سازمان توجه به کشت پاییزه است و در هفته گذشته نیز جلسه گردهمایی سالانه کشت پاییزه با حضور دستگاه‌های مرتبط و مدیریت‌های جهاد کشاورزی شهرستان‌ها برگزار شد.

وی خاطرنشان کرد: در این جلسه تدارک بذور به عنوان یکی از اولویت‌ها از سوی شرکت تعاونی و شرکت خدمات حمایتی بر اساس مصوبه کمیته فنی بذر عنوان شد و در این راستا نیز بذور گواهی شده و مادری تدارک دیده شده است و عملیات بوجاری و ضدعفونی و کیسه‌گیری آنها نیز انجام شده و در حال حمل به مراکز عرضه بوده و به زودی نیز توزیع می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان  خاطرنشان کرد: برای کود شیمیایی نیز تدارک لازم انجام شده است و نگرانی برای تأمین کودهای ازته، فسفاته و پتاسه وجود ندارد و کود پایه برای فصل کشت تأمین شده است.

قاسمی گفت: دفگذاری برای سال زراعی جدید کشت ۲۱ هزار هکتار گندم آبی و ۱۰ هزار و ۸۰۰ هکتار گندم دیم است.

وی اضافه کرد: در بخش گندم دیم نیز امسال برای دومین سال متوالی با مشارکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) اجرای طرح کشت دیمزارها برنامه‌ریزی شده و هماهنگی‌های لازم صورت گرفته است.

وی گفت: برش محصولی در ارتباط با گندم، جوو، دانه‌های روغنی مانند کلزا، کاملینا، حبوبات، و نباتات علوفه‌ای انجام شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان اضافه کرد: با توجه به اینکه تمرکز در این بخش شهرستان میامی و روستای کالپوش است اقدامات لازم و هماهنگی در این زمنیه انجام شده است و امیدواریم با بارندگی که در فصل پاییز که عمدتاً در اواخر مهرماه است؛ بتوانیم برنامه‌ریزی انجام شده در ارتباط با کشت محصولات پاییزه در حوزه دیم را عملیاتی و اجرایی کنیم.

طراحی سایت توسط فراکارانت