برداشت گندم از مزارع دامغان تا اواسط تیرماه ادامه دارد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دامغان گفت: برداشت گندم از مزارع این شهرستان از اواخر خردادماه آغاز و تا اواسط تیرماه ادامه دارد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان، علی اصغر امامیون اظهار داشت: برداشت گندم  با هشت دستگاه کمباین بومی و مهاجر در منطقه حومه آغاز شده و تا نیمه تیرماه در منطقه رودبار ادامه خواهد داشت.

وی از شروع برداشت گندم یکهزار و ۵۰۰ هکتار اراضی کشاورزی این شهرستان خبر داد و گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال پنج هزار و ۵۰۰ تن محصول گندم از این مزارع برداشت شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دامغان با بیان اینکه میزان محصول گندم امسال کاهش یافته است افزود: عدم بارندگی در پاییز، سرمای دیررس بهاره و خسارت طوفان و سیل باعث کاهش محصول شده است.

امامیون درباره خرید تضمینی گندم از کشاورزان نیز گفت: امسال گندم به قیمت ۱۵۰ هزار ریال از کشاورزان خریداری می‌شود.

وی افزود: شرکت غله و خدمات بازرگانی استان سمنان در شهرستان دامغان چهار مرکز خرید با ظرفیت ۳۵ هزار تن فضای سیلویی و فضای انباری را سازماندهی کرده تا بتوان خرید گندم از گندمکاران را به نحوه شایسته انجام دهد.

مدیرجهاد کشاورزی شهرستان دامغان گفت: همچنین ۵۰۰ تن انواع کود شیمیایی و ۱۰۵ تن بذر گواهی شده گندم در بین گندم کاران توزیع شده است.

امامیون گفت: برای تأمین بخشی از بذر امسال ۱۰۰ هکتار از اراضی مناطق امیرآباد، فرات  و حومه شهرستان به کشت بذر مادری گندم اختصاص یافته و پیش بینی می‌شود  ۷۰۰ تن گندم از مزارع بذری برداشت شود.

طراحی سایت توسط فراکارانت