English | یکشنبه, ۲۶ فروردین , ۱۴۰۳

به‌منظور تنظیم و کنترل قیمت میوه شب عید؛ ۹۰۰ تن سیب و پرتقال برای شب عید ذخیره‌سازی می‌شود

به‌منظور تنظیم و کنترل قیمت میوه شب عید؛

۹۰۰ تن سیب و پرتقال برای شب عید ذخیره‌سازی می‌شود

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: به‌منظور تنظیم و کنترل قیمت میوه شب عید ۹۰۰ تن سیب و پرتقال خریداری و ذخیره‌سازی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان، مسعود طاهریان اظهار داشت: در این راستا کمیته‌ راهبردی باهدف خرید، ذخیره‌سازی و توزیع میوه ایام پایان سال (میوه شب عید) در سازمان جهاد کشاورزی استان تشکیل‌شده است.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در این کمیته گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته مقرر شد تا مدیریت تعاون روستایی با همکاری و مشارکت اتحادیه تعاون روستایی عملیات خرید و ذخیره‌سازی سیب و پرتقال را انجام دهد.

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان خاطرنشان کرد: در این کمیته مشخص شد تا ۲۵۰ تن سیب و همچنین ۶۵۰ تن پرتقال با یک دامنه تغییرات خرید ۲۰ درصدی تهیه و ذخیره‌سازی شود.

طاهریان گفت: این میزان میوه با توجه به شاخص سرانه جمعیت در هر شهرستان با قیمتی که از سوی کارگروه تنظیم بازار مشخص‌خواهد شد توزیع می‌گردد.

وی هدف از اجرای این مهم را تنظیم و کنترل قیمت میوه در ایام پایانی سال و شب عید عنوان کرد و گفت: تهیه و خرید و ذخیره‌سازی میوه شب عید هرسال در استان باهدف رفاه حال هم‌استانی‌ها انجام می‌شود.

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان اضافه کرد: در این کمیته همچنین مشخص شد تا خرید سیب با اولویت از تولید‌کنندگان و کشاورزان استان انجام شود و در صورت لزوم از سایر تامین گردد.

طاهریان افزود: امسال به میزان بسیار مناسبی سیب و پرتقال در کشور تولیدشده است و مردم نباید نگرانی درزمینهٔ تأمین میوه شب عید داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان این سازمان هرسال باهدف رفاه حال مردم استان و همچنین تنظیم و کنترل قیمت میوه شب عید کار تهیه، خرید و توزیع میوه شب عید را انجام می‌دهد.

زمان توزیع میوه شب عید از اواخر اسفندماه آغاز و تا  نیمه فروردین ماه ادامه می‌یابد.

طراحی سایت توسط فراکارانت