English | پنج شنبه, ۲۸ تیر , ۱۴۰۳

بیش از ۳۱ هزار تن سبوس گندم و جو در بین کشاورزان استان سمنان توزیع شد

معاون سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان:

بیش از ۳۱ هزار تن سبوس گندم و جو در بین کشاورزان استان سمنان توزیع شد

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان از توزیع ۳۱ هزار و ۷۳۳ تن سبوس گندم و جو در بین دامداران استان سمنان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان، مصطفی شاه‌حسینی اظهار داشت: یکی از وظایف وزارت جهاد کشاورزی و به‌تبع معاونت تولیدات دامی در سازمان تنظیم بازار نهاده‌های دامی ازجمله جو، سبوس گندم، ذرت دانه‌ای و کنجاله سویا است.

وی خاطرنشان کرد: در این راستا شرکت پشتیبانی امور دام و معاونت بهبود تولیدات دامی استان از ابتدای امسال تاکنون ۳۱ هزار و ۷۳۳ تن سبوس گندم را در اختیار تعاونی‌های دامی و کارخانجات خوراک دام قرار داده است تا با اولویت در بین دامداران روستایی و همچنین عشایر استان توزیع کند.

معاون تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به میزان سبوس گندم و جو توزیع‌شده در بین بهره‌برداران افزود: از ابتدای امسال ۱۳ هزار و ۲۳۳ تن سبوس گندم و همچنین ۱۹ هزار و ۵۰۰ تن جو در بین دامداران استان توزیع‌شده است.

شاه‌حسینی با بیان اینکه توزیع نهاده‌های دامی در بین دامداران استان باهدف تنظیم بازار نهاده‌های دامی و کاهش هزینه تولید دامداران در استان انجام می‌شود تصریح کرد: توزیع نهاده‌های دامی منجر به تثبیت قیمت‌ها و تأمین بخشی از نیاز علوفه‌ای دامداران استان شد.

وی خاطرنشان کرد: توزیع نهاده‌های دامی با حداقل قیمت از دیگر سیاست‌های اجرای این طرح بوده و تلاش می‌شود ضمن حذف واسطه‌ها ، نهاده‌ها با حداقل قیمت و با کارمزد پایین مستقیم و از طریق تشکل های مربوطه به دست دامداران برسد.

معاون سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان اضافه کرد: در یکی دو ماه گذشته به دلایلی ازجمله کمبود نهاده‌ها و ورود دلالان به بازار؛ با افزایش قیمت این نهاده‌ها مواجه بودیم که با تمهیدات اندیشیده شده از سوی وزارت جهاد کشاورزی این امر تحت کنترل و پیگیری        می باشد.

شاه‌حسینی از ادامه اجرای توزیع این نهاده‌های تا پایان سال خبر داد و افزود: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده تصمیم بر این است که ماهانه از طریق تشکل های مربوطه نسبت به توزیع سبوس گندم و جو در بین دامداران اقدام گردد.

طراحی سایت توسط فراکارانت