English | سه شنبه, ۲۶ تیر , ۱۴۰۳

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی گفت: تأمین امنیت غذایی رسالت سنگین بخش کشاورزی است

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی گفت: در اوضاع و شرایط تحریم امروز بحث غذا در اولویت است ازاین‌رو تأمین امنیت غذایی رسالت و وظیفه بخش کشاورزی است.
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان، محمدرضا طلایی در جلسه شورای هماهنگی سازمان جهاد کشاورزی این استان اظهار داشت: دشمنان از طریق تحریم قصد فشار بر مردم را دارند و در شرایط تحریم امنیت غذایی در اولویت است، این‌رو بخش کشاورزی باید در راستای تأمین امنیت غذایی تلاش خود را دوچندان کند.
وی با بیان اینکه آمار و ارقام نشان‌دهنده وضعیت مطلوب در بخش کشاورزی است خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم میزان تولید هم افزایش یابد و هم پایدار بماند.
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه باید در تولید محصولات کشاورزی اهتمام لازم را داشته باشیم افزود: بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری باید در تولید محصولات استراتژیک به خودکفایی رسید.
طلایی با بیان اینکه خودکفایی در تولید روغن یکی از سیاست‌ها بخش کشاورزی است خاطرنشان کرد: تولید محصولات روغنی امروز در اولویت بوده و تعهد افزایش تولید روغن اقدام بزرگی است که باید برای تحقق آن تلاش کرد.
وی با بیان اینکه واردات روغن به ۸۴ درصد رسیده است به برنامه‌ریزی انجام‌شده برای کاهش واردات این محصول استراتژیک اشاره کرد و گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌ها باید در ۱۰ سال آینده میزان واردات روغن به ۴۰ درصد برسد.
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه توسعه کشت‌های گلخانه‌ای یکی دیگر از رویکردهای مهم این وزارتخانه است تصریح کرد: ایجاد ۳ هزار و ۸۰۰ هکتار گلخانه در دستور کار است.
طلایی با اشاره به برخی فواید کشت گلخانه‌ای گفت: این کشت علاوه بر مدیریت بهینه در مصرف آب دارای ارزآوری خوبی برای کشور است.
وی با اشاره به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های مطلوب استان سمنان در بخش کشاورزی گفت: استان سمنان دارای اقلیم‌های متفاوت بوده و همین موضوع سبب شده تا تنوع محصولات کشاورزی در این استان فراوان باشد.
معاونت توسعه مدیریت ممنوعه وزارت جهاد کشاورزی در بخش دیگری گفت: وزارت جهاد کشاورزی سومین دستگاه ازنظر تعداد نیروی انسانی است و باید به سمت اصلاح فرایند در ساختار نیروی انسانی حرکت کنیم.

طراحی سایت توسط فراکارانت