English | پنج شنبه, ۹ آذر , ۱۴۰۲

تأمین و توزیع نهاده‌های دامی در استان سمنان با جدیت پیگیری‌ می‌شود؛ تولیدکنندگان دام و طیور نگران نباشند

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به مطالبه تولیدکنندگان دام و طیور این استان برای تأمین نهاده‌های دامی، از پیگیری‌های جدی برای تأمین و توزیع این نهاده‌ها خبر داد و گفت:تولیدکنندگان دام و طیور نگران نباشند.

 به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان، محمدرضا قاسمی در جلسه قرارگاه امنیت غذایی استان که در محل سالن جلسات شهید شاهی برگزار شد اظهار داشت: در خصوص ذرت یا سویا و دیگر نهاده های دامی مشکلاتی وجود دارد که این مشکلات به نوبت در حال پیگیری و رفع شدن است.

 وی افزود: اگر متقاضیانی در استان وجود دارند که خرید ذرت انجام داده اند؛ اما ذرت به آنها تحویل نشده است می توان با توجه به وضعیت مناسب موجودی انبارها، ذرت لازم این متقاضیان به صورت امانی از طریق شرکت پشتیبانی امور دام استان سمنان به آنان تحویل داده شود تا در فرایند تولید گوشت قرمز و گوشت مرغ دچار مشکل نشویم. البته باید مکانیزمی برای این مهم پیش‌بینی شود.

 رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با بیان اینکه یکی از مطالبات اصلی و مورد درخواست مرغداران استان سمنان بحث تأمین سویا است تصریح کرد: پیگیری‌های لازم در این زمینه به صورت جدی در حال انجام است.
قاسمی اضافه کرد: باید ظرف سه روز آتی بخشی از نیازهای مزغداران و پرورش‌دهندگان دام‌های شیری به کنجاله از طریق استفاده از ظرفیت مجموعه‌های تولیدی داخل استان سمنان رفع شود و پیگیری‌های کشوری نیز برای تأمین این نهاده مهم در کنار آن صورت گیرد.

وی با اشاره به درپیش بودن ماه محرم و افزایش نیاز بازار به مصرف گوشت مرغ، به ذخایر موجود مرغ منجمد در انبارهای استان سمنان نیز اشاره‌ای داشت و عنوان کرد: با توجه به درپیش بودن ماه محرم و ایام اربعین حسینی و افزایش تقاضاها برای گوشت مرغ در استان سمنان در ایام پیش رو، برای مرغ منجمد باید براوردی داشته باشیم و ببینیم که نیاز استان به گوشت مرغ چقدر است و بر اساس آن برنامه‌ریزی لازم صورت گیرد.

 رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با تأکید بر لزوم حفظ گوشت مرغ منجمد موجود در انبارهای استان سمنان برای توزیع در بازارهای داخل این استان تصریح کرد: مرغ منجمد با توجه به نیازهای موجود.باید برای مصرف داخل استان حفظ شود.

 وی اضافه کرد: مرغ منجمد موجود در استان برای مصارف آتی در این استان به ویژه در زمان محرم باید در خود استان سمنان توزیع شود تا با جوجه‌ریزی مناسب انجام شده در ماه‌های اخیر در آینده شاهد ایجاد ثبات و تعادل در قیمت گوشت مرغ باشیم.

️ رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به اجرای طرح توزیع امانی نهاده به بهره‌برداران دامی عشایری و روستایی استان سمنان در سال گذشته بیان کرد: درخصوص اجرای طرح پرواربندی امانی برای عشایر و روستائیان استان سمنان، باید هر میزان نهاده مورد نیاز بهره‌برداران واجد شرایط در این بخش، تأمین و به متقاضیان تحویل داده شود و می‌توان از طریق اتحادیه‌های دامی در شهرستان‌های استان این ظرفیت را توسعه داد.

طراحی سایت توسط فراکارانت