English | یکشنبه, ۱۲ آذر , ۱۴۰۲

تفاهم‌نامه سه‌جانبه برای پیشرفت طرح جهش تولید دیمزارها

معاونت زراعت وزارت جهاد کشاورزی به منظور توسعه دانش‌بنیان، افزایش ضریب توسعه دانش و ارتقای بهره‌وری در بخش کشاورزی برای پیشرفت طرح جهش تولید دیمزارها، با سازمان نظام مهندسی کشاورزی و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) تفاهم‌نامه امضا کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، صبح امروز ۲۰ شهریور در جلسه طرح ملی جهش تولید در دیمزارهای کشور که با حضور محمدعلی نیکبخت وزیر جهاد کشاورزی برگزار شد، تفاهم‌نامه‌ سه‌جانبه‌‌ای میان معاونت زراعت وزارت جهاد کشاورزی، سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور و شرکت گسترش توسعه‌گری پردیس به نمایندگی از ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، جهت معرفی کارشناسان بخش کشاورزی به عنوان مشاور و ناظر در «طرح جهش تولید در دیمزارهای کشور» به امضا رسید.

هدف از انعقاد این تفاهم‌نامه، آموزش کشاورزان در راستای ارتقای بهره‌وری و جهش تولید در دیمزارها، افزایش کیفیت و درآمد تولیدکنندگان بخش کشاورزی و کمک به توسعه فرهنگ خوداشتغالی حرفه‌ای با رویکرد اشتغال دانش‌محور به کمک کارشناسان و متخصصان بخش کشاورزی است.

در این طرح قرار است تعداد ۲ هزار نفر از کارشناسان عضو سازمان نظام مهندسی کشاورزی در ۲۴ استان کشور جهت هوشمندسازی، گسترش فناوری و انتقال دانش و تکنولوژی‌های نوین تولید در بخش کشاورزی در راستای ارتقا و افزایش بهره‌وری تولید به عنوان مشاور و ناظر در کنار کشاورزان و بهره‌برداران در سال زراعی ۱۴۰۳ -۱۴۰۲ به خدمت گرفته شوند.

مهارت‌آموزی و اشتغال پایدار بر مبنای سهم‌بری دانش از تولید و هم‌افزایی و گسترش همکاری‌های ترویجی، آموزشی و پژوهشی به منظور افزایش ضریب نفوذ دانش و بهره‌وری بیشتر تولید در دیمزارهای کشور در بخش کشاورزی از دیگر موضوعات این تفاهم‌نامه است.

گفتنی است؛ در این نشست علیرضا مهاجر معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی، شاهپور علایی‌مقدم معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی، سید مصطفی سیدهاشمی معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، محمدرضا جهانسوز مسئول سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی کشور، جلیل بشارتی نماینده رئیس جمهور و جمعی از مسوولان مربوطه در وزارت جهاد کشاورزی حضور داشتند.

طراحی سایت توسط فراکارانت