English | شنبه, ۵ خرداد , ۱۴۰۳

توزیع روزانه ۳۰ تن گوشت گرم گوسفندی در تهران به منظور تعادل بخشی قیمت و تنظیم بازار

روزانه ۳۰ تن گوشت گرم گوسفندی در ۴۰۰ نقطه تهران با قیمت مناسب عرضه می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، سرپرست اداره کل تامین دام شرکت پشتیبانی امور دام در گفت و گو با خبرنگار ما ضمن اعلام این خبر افزود: ستاد تنظیم بازار در وزارت جهاد کشاورزی در راستای تعادل بخشی به قیمت گوشت قرمز و جلوگیری از افزایش غیر منطقی قیمت ها در کنار حمایت از تولید داخلی، سیاست واردات گوشت قرمز سبک از آسیای میانه و استرالیا را از ابتدای امسال اتخاذ کرده است.
مهندس منوچهر توسلی افزود:گوشت گرم گوسفندی وارداتی با کیفیت در نقاط مختلف تهران از جمله ۲۵ فروشگاه افق کورش، ۵۵ غرفه در میادین میوه و تره بار، ۱۲ فروشگاه شهروند، ۹ فروشگاه رفاه و مجتمع گوشت ملاصدرا با قیمت مناسب عرضه می شود.
وی با بیان این که گوشت گرم گوسفندی توسط بخش خصوصی وارد و با مدیریت شرکت پشتیبانی امور دام توزیع می شود،گفت: گوشت های گرم گوسفندی وارداتی از آسیای میانه با قیمت مصوب در ستاد تنظیم بازار وزارت جهاد کشاورزی بر اساس قیمت لاشه به قرار هر کیلو گرم ۳۱هزار و ۵۰۰ تومان و گوشت وارداتی از استرالیا با قیمت هر کیلو گرم ۳۳ هزار تومان در فروشگاه های زنجیری تهران به دست مصرف کننده می رسد.
مهندس توسلی افزود: واردات و توزیع این محصول با نظارت دقیق سازمان دامپزشکی کشور و سازمان حمایت از مصرف کنند وتولید کننده و بر اساس موازین ذبح شرعی صورت می گیرد.
وی در عین حال از توزیع گوشت گرم گوسفندی وارداتی به میزان ۱۶ تن در استان های البرز، ۱۵ تن در قم و سه تن در آذربایحان غربی خبر داد و اعلام کرد: به زودی این محصول به استان های یزد، خراسان رضوی و همدان ارسال می شود.
سرپرست اداره کل تامین دام شرکت پشتیبانی امور دام اذعان داشت: در صورت همکاری صنف قصابان تهران، گوشت گرم گوسفندی وارداتی با قیمت مصوب در فروشگاه های خرد سطح تهران نیز عرضه خواهد شد.

طراحی سایت توسط فراکارانت