English | پنج شنبه, ۹ آذر , ۱۴۰۲

توسعه نوغانداری در دستور کار سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان است.

توسعه نوغانداری در دستور کار سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان است
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: توسعه نوغانداری یکی از اولویت‌های برنامه این سازمان است.
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان، مصطفی شاه‌حسینی اظهار داشت: توسعه بخش کشاورزی و روند بهبود زندگی روستائیان باید یکی از مسائل اساسی برنامه‌های توسعه اقتصادی باشد.
وی با بیان اینکه رسیدن به خودکفایی لازمه بهبود وضعیت اقتصادی است تصریح کرد: در این راستا باید در روستاها فعالیت‌های ترویج شود تا زمینه و بهبود وضعیت اقتصادی روستائیان را فراهم کند.
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان اضافه کرد: فعالیت‌هایی مانند پرورش کرم ابریشم در کنار سایر فعالیت‌های اقتصادی در استان سمنان سبب بهبود درآمد روستائیان شده است.
شاه‌حسینی با اشاره به اقدامات انجام‌شده در راستای توسعه و پرورش کرم ابریشم در این استان گفت: معاونت بهبود تولیدات دامی در سال‌های اخیر دوره‌های آموزشی متعددی برای افراد علاقه‌مند در روستاها به‌ویژه بانوان برگزار کرده است.
وی خاطرنشان کرد: همچنین ارائه تخم نوغان و نهال توت اصلاح‌شده به‌صورت رایگان از دیگر اقداماتی بوده که از سوی معاونت بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان در راستای توسعه نوغانداری انجام‌شده است.
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان خاطرنشان کرد: در سال گذشته با استفاده از کارشناسان مجرب دوره‌های آموزشی پرورش کرم ابریشم برگزار شد و ۲۴۰ نفر در روز آموزش‌های تئوری و عملی پرورش کرم ابریشم را فراگرفتند.
شاه‌حسینی با اشاره به اقدامات انجام‌شده در راستای فعالیت‌های نوغانداری از ابتدای امسال تاکنون گفت: در سال ۹۸ با توزیع ۱۵۶ جعبه تخم نوغان به ۶۰ نفر از افراد علاقه‌مند حدود ۲ هزار و ۳۴۰ کیلوگرم پیله تر تولید و با توجه به بازار خوب فروش محصول درآمد مطلوبی برای نوغانداران به دست آمد.

طراحی سایت توسط فراکارانت