English | یکشنبه, ۱۲ آذر , ۱۴۰۲

خبرنگاران با انعکاس واقعیت و همچنین اقدامات نقش مهمی در امیدآفرینی دارند؛ خریداری ۷۵ هزار تن گندم از کشاورزان استان سمنان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به اهمیت و جایگاه خبرنگاران در جامعه گفت: خبرنگاران با انعکاس واقعیت و همچنین اقدامات نقش مهمی در امیدآفرینی دارند.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان، محمدرضا قاسمی در حاشیه بازدید از برخی رسانه‌های استان سمنان که به مناسبت روز خبرنگار انجام شد ضمن قدردانی از زحمات و تلاش‌های خبرنگاران در عرصه خطیر اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی اظهار داشت: نقش و جایگاه خبررسانی و رسانه در جامع بی بدیل بوده و این تلاش‌ها و اقدامات خبرنگاران و روزنامه نگاران هم در جهت امید آفرینی و انعکاس اقدامات و عملکردها و توفیقاتی که نظام دارد بسیار مهم بوده و هم در انتقال و خواسته‌هایی که مردم از مسئولان و مؤثرین خود انتظار دارد بسیار حائز اهمیت است.

وی خاطرنشان کرد: انعکاس واقعیت‌ها و هر آنچه در کف جامعه رخ می‌دهد  می‌تواند در شناسایی هر چه بهتر و سریعتر چالش‌ها و موانع و تلاش در جهت رفع آنها مؤثر باشد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با بیان اینکه بخش کشاورزی استان به خاطر خشکسالی‌های متعدد و همچنین تغییر اقلیم  با مخاطرات جدی مواجه است گفت: استان سمنان یک استان خشک و فراخشک بوده و عوامل اقلیمی چالش جدی این بخش است.

قاسمی با بیان اینکه بخش زیادی از مردم در شهرستانها معیشتشان به کشاورزی گره خورده است گفت: بیش از ۵۰ هزار بهره‌بردار در استان وجود دارد و اینها اهمیت بخش کشاورزی را نشان می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: توجه به مسائل و مطالبات به حق کشاورزان و بهره‌برداران به ویژه بعد از طرح مردمی‌سازی یارانه‌ها و حذف ارز ترجیحی تا حد زیادی بهره‌برداران در حوزه دام و طیور و تولیدکنندگان بخش کشاورزی را با مشکلاتی و مضایق جدی مواجه کرده است که البته دولت تلاش کرده است تا بتواند با تعادل و توزان و رعایت حقوق مصرف کننده و با رعایت الزامات به استمرار تولید کند که امیدواریم در بازه زمانی کوتاهتری به این توزان برسیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با تأکید بر اینکه استمرار تولید، دستیابی به امنیت غذایی و خودکفایی در محصولات استراتژیک از اهداف مهم بخش کشاورزی و جزو فرمایشات مقام معظم رهبری است گفت: خوشبختانه امسال ۷۵ هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان خریداری شده است که نسبت به سال گذشته تا کنون  حدود ۱۸ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

قاسمی ابراز امیدواری کرد تا با استمرار برنامه‌ها به خودکفایی در تولید این محصول  استراتژیک برسیم و این مهم می‌تواند یک زیربنایی برای خودکفایی در سایر محصولات و کالاهای اساسی و استراتژیک باشد.

 

گفتنی است رئیس سازمان جهاد کشاورزی و مدیر روابط عمومی با حضور در مرکز صدا و سیمای استان و خبرگزاری‌ها، ایسنا( خبرگزاری دانشجویان ایران)، خبرگزاری ایرنا( خبرگزاری جمهوری اسلامی ايران)، خبرگزاری تسنیم و همچنین روزنامه پیام از زحمات و تلاش‌های یکساله خبرنگاران با اهدای گل قدردانی کردند.

طراحی سایت توسط فراکارانت