English | دوشنبه, ۴ تیر , ۱۴۰۳

خرید بیش از ۸۰ هزار تن گندم از کشاورزان؛ امسال بیش از ۳۱۰۰۰ هکتار زیر کشت گندم می‌رود

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با بیان اینکه امسال بیش از ۸۰ هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شد گفت: امسال ۳۱ هزار و ۶۰۰ هکتار زیر کشت گندم می رود.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان، لطف‌الله رضایی به افزایش خرید گندم در سال زراعی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ اشاره کرد و اظهار داشت: با زحمات کشاورزان و کارکنان جهاد کشاورزی، میزان خرید گندم در سال زراعی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ نسبت به سال گذشته افزایش ۱۸ درصدی داشت و در مجموع ۷۶ هزار تن گندم خریداری شده تحویل اداره کل غله استان سمنان شد.

وی با بیان اینکه پیش‌بینی تولید گندم سال قبل ۱۱۰ هزار تن بود و حدود ۱۰۹ هزار تن تولید شد گفت: بخشی از گندم تولیدی به عنوان خود مصرفی در اختیار کشاورز است و بخشی هم برای مصارف خانگی و صنعتی است و سطح زیر کشت گندم افزایش ندارد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با تأکید بر اینکه سطح زیر کشت محصول گندم با توجه به کمبود منابع آبی افزایش ندارد افزود: امسال ۲۱ هزار هکتار زیر کشت گندم آبی و ۱۰ هزار و ۶۰۰ هکتار زیر کشت دیم می‌رود.

رضایی با بیان اینکه امسال برنامه‌ریزی برای کشت گندم در سطح ۳۱ هزار و ۶۰۰ هکتار انجام شده است ابراز امیدواری کرد تا با اجرای اقدامات فنی و کارشناسی شاهد افزایش عملکرد در واحد سطح باشیم.

وی افزود: پیش‌بینی می‌شود امسال تولید گندم به بیش از ۱۱۹ هزار و ۵۰۰ تن برسد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان ابراز امیدواری کرد تا با اجرای طرح جهش تولید در دیمزارها منطقه کالپوش و استفاده از اب سبز به هدفگذاری تولید گندم دیم دست یابیم.

طراحی سایت توسط فراکارانت