English | یکشنبه, ۲ اردیبهشت , ۱۴۰۳

خرید تضمینی ۱ میلیون و ۶۳۵ هزار تن گندم از کشاورزان/۱۱۰۰ میلیارد تومان به گندمکاران پرداخت شد

سخنگوی دولت گفت: تا ۶ خرداد ماه امسال یک میلیون و ۶۳۵ هزار تن گندم به مبلغ هر کیلو ۱۳۰۰ تومان که در واقع برای دولت ۱۴۰۰ تومان در هر کیلو تمام می شود، خریداری شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، محمدباقر نوبخت در نشست هفتگی خود با خبرنگاران عنوان کرد: بر اساس گزارشی که از وزارت صمت دریافت شده، از اول فروردین تا تاریخ ۶ خرداد ماه بالغ بر ۱۹ میلیارد و ۷۷۴ میلیون دلار برای ۱۸۲ هزار و ۲۱۶ قلم کالا ثبت سفارش صورت گرفته است. او همچنین اضافه کرد: از ۲۲ فروردین ماه و همزمان با اولین روز اجرای سیاست های ارزی برای ۷۱ هزار و ۹۰۳ قلم کالا بالغ بر ۸ میلیارد و ۲۵۴ میلیون دلار ثبت سفارش صورت گرفته است.

سخنگوی دولت در ادامه با بیان اینکه خرید تضمینی گندم در حال اجرا است، گفت: تا ۶ خرداد یک میلیون ۶۳۵ هزار تن گندم به مبلغ هر کیلو ۱۳۰۰ تومان که در واقع برای دولت ۱۴۰۰ تومان در هر کیلو تمام می شود خریداری شده است. ارزش گندم خریداری شده بالغ بر ۲ هزار و ۱۷۰ میلیارد تومان است. از این رقم تا تاریخ ۶ خرداد ۱۱۰۰ میلیارد تومان به کشاورزان پرداخت شده است و هزار و ۷۰ میلیارد تومان دیگر باقی مانده است که ظرف چند ماه آینده پرداخت می شود.

طراحی سایت توسط فراکارانت