English | یکشنبه, ۲ اردیبهشت , ۱۴۰۳

دولت ۱۴٫۷ هزار میلیارد تومان برای خرید گندم در سال ۹۵ پرداخت کرد

 

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت که دولت تدبیر و امید ۱۳۲هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال از بدهی دولت به بانک ها را پرداخت کرده است .
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایرنا، محمدباقر نوبخت روز شنبه در همایش سراسری روسای شعب بانک کشاورزی کشور در بابلسر افزود : علاوه بر این ، دولت ۲۹۰ هزار میلیارد ریال به بانک ها تزریق کرد تا خدمات مطلوب تری به مردم ارائه دهند.
رئیس سازمان برنامه و بودجه با اعلام این که پارسال ۱۴۷ هزار میلیارد ریال برای خرید گندم به گندمگاران کشور پرداخت شد ، گفت : این یک کار ارزشمندی بود که همسو با افزایش تولید و برقراری امنیت غذایی انجام شده است .
وی افزود : دولت یازدهم به کشاورزان اطمینان داد که محصولات تولیدی آنان را خریداری کند ، در حالی که برخی به دولت انتقاد می کردند که اگر شما گندم وارد کنید کیلویی ۸۰۰ تومان می شود در صورتی که برای حمایت از کشاورزان ، گندم داخلی را کیلویی یکهزار و ۲۰۰ تومان خریداری کردیم.
نوبخت گفت : به اذعان مجامع جهانی و بین المللی رشد اقتصادی ایران در سال گذشته هشت درصد بود و بنا به پیش بینی همین مراکز ، رشد در سال جاری بیشتر خواهد شد.
وی افزود : رشد اقتصادی کشور سال گذشته در حالی افزایش یافت که بسیاری از کشورهای ثروتمند همسایه به خاطر وضع بد اقتصادی یارانه پرداختی خود را کاهش دادند.
سخنگوی دولت نقش تمام بانک ها را در ارائه خدمات و رشد اقتصادی برجسته توصیف و تاکید کرد : در این میان نقش بانک کشاورزی در ارائه خدمات به تولید کنندگان بسیار برجسته است.
نوبخت همچنین در این مصاحبه شرایط اقتصادی کشور در آغاز کار دولت یازدهم را تشریح و گفت : زمانی که دولت تدبیر و امید قبول مسئولیت کرد ، شرایط ویژه ای در کشور وجود داشت که از جمله آن رکود اقتصادی بود.
وی افزود : تیم اقتصادی دولت برای خروج از رکود که با رشد اقتصادی منفی ۶٫۸ همراه بود و تورم بالای ۴۰ درصدی را هم با خود داشت ، باید برنامه ریزی می کرد.
نوبخت توضیح داد : در چنین شرایطی ۲ عامل هم تشدید کننده مشکلات دولت یازدهم بود که یکی تحریم اقتصادی از سوی آمریکا و همچنین صدور پنج قطعنامه شورای امنیت علیه ایران به خاطر گزارش های خلافی واقعی بود که به آنها می دادند.
وی افزود : در آن شرایط آمریکا با ابزارهای مجازات کننده ، صادرات بین ۶۰ تا ۷۰ میلیارد دلاری ایران را تحریم کرده بود و در چنین شرایطی روزهای سختی به دولت گذشت و تیم اقتصادی دولت تدبیر باید از این مشکلات عبور می کرد.
معاون رئیس جمهوری تک رقمی شدن نرخ تورم و مثبت شدن رشد اقتصادی را دو دستاورد مهم دولت یازدهم برشمرد و تاکید کرد : این دستاوردها با رفع موانع داخلی و خارجی رخ داد .
همایش سراسری روسای شعب بانک کشاورزی کشور امروز در متل بانک کشاورزی بابلسر آغاز شد.

طراحی سایت توسط فراکارانت