English | چهارشنبه, ۹ خرداد , ۱۴۰۳

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان : افزایش تولیدات محصولات کشاورزی در استان در دستور کار قرار دارد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان :
افزایش تولیدات محصولات کشاورزی در استان در دستور کار قرار دارد
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان از اقدامات این سازمان در افزایش تولید محصولات کشاورزی در استان خبر داد
سید حسن میر عماد گفت: در بخش زنجیره تولید گام های خوبی در استان برداشته شده است و این موضوع به جد در حال پیگیری است به ویژه در زمینه اتحادیه هایی که در استان وجود دارد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به ضرورت تولید و استفاده از مرغ سایز در استان گفت: تولید مرغ سایز زمینه افزایش صادرات این محصول را فراهم می‌کند.
میرعماد با اشاره به برگزاری همایش درباره صنعت مرغ در سال گذشته در استان سمنان گفت: باید در زمینه استفاده از مرغ سایز فرهنگ سازی لازم انجام شود و در این زمینه آموزش بسیار مهم است.
وی با بیان اینکه استان سمنان از نظر اقتصادی شهر صنعتی و کشاورزی است افزود: صنعت اولویت اول استان است ولی ظرفیت خوبی نیز در بخش کشاورزی دارد و علی رغم محدودیت آبی که در استان وجود دارد در استان محصولات دیم و آبی کشت می‌شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به مساحت گسترده استان سمنان گفت: استان سمنان استان پهناوری بوده و ۹٫۷ میلیون هکتار مساحت دارد و با هشت استان کشور هم مرز بوده و این مهم سبب ظرفیت های مناسبی برای استان شده است.
میرعماد گفت: استان سمنان به لحاظ قرار گیری در حاشیه کویر و در ضلع جنوبی رشته کوه البرز از نظر پوشش گیاهی شرایط ویژه ای در کشور دارد و علی رغم اینکه ۵۰ درصد استان وضعیت کویری دارد ولی ظرفیت خوبی از نظر آب و هوایی دارد و آب و هوای خزری و مناطق کویری توأمان در استان سمنان وجود داشته وهمین امر سبب شده تا ظرفیت خوبی از نظر گردشگری در سطح استان وجود داشته باشد.
وی با اشاره به تنوع آب و هوا در استان سمنان گفت: میوه های سردسیری مثل گردو و گرمسیری مثل خرما در جنوب استان دیده می شود و این اختلاف ارتفاع و درجه حرارت که در استان وجود شرایط خوبی را در استان ایجاد کرده و سبب شده که در مناطق شمالی استان جنگل های هیرکانی و خزری مشاهده شده و به فاصله بسیار کمی نیز تپه های ماسه ای در جنوب دیده شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با بیان اینکه در استان تفاوت و تنوع آب و هوایی وجود دارد افزود: بارش بالای ۶۰۰ میلی متر و زیر ۱۰۰ میلی متر نشاندهنده تفاوت آب و هوایی در سطح استان است.
طولانی ترین مسیر ایل کوچ رو در استان سمنان وجود دارد
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: طولانی ترین مسیر ایل کوچ رو در استان سمنان وجود دارد.
میرعماد از طالقان گرفته تا مناطق شمالی و مناطق جنوبی استان سمنان قلمرو عشایر ایل سنگسر است.

 

طراحی سایت توسط فراکارانت