رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان: سامانه رصد تولید محصولات صیفی و سبزی منجر به تنظیم بازار می شود

میرعماد گفت: سامانه رصد تولید محصولات صیفی و سبزی پیش بینی از میزان تولید در اختیار ما قرار داده و منجر به تنظیم بازار و نوسانات قیمت می شود.
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان ، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان با اشاره به اینکه در ۱۵سال اخیر سیاست وزارت جهاد کشاورزی بر محور و افزایش میزان تولید گندم در کشور بود تصریح کرد: اما رویکرد جدید در سامانه بهره‌برداری، مبتنی بر افزایش تولید انواع محصولات کشاورزی با هدف جلوگیری از بی ثباتی از قیمت های محصولات در بازار است.
میرعماد با اشاره به اینکه در زمستان سال ۹۶ با دستور وزیر جهاد کشاورزی سامانه ای مبنی بر میزان پایداری تولید و تقاضا صیفی و سبزی دایر و هم اکنون در استان درحال انجام است خاطرنشان کرد: به منظور جلوگیری از پراکندگی سامانه ها ، سامانه پهنه بندی که سه سال در حال فعالیت است، این سامانه نیز در دل همین سامانه سبزی و صیفی ایجاد شده است اما با این تفاوت که فرم های این سامانه به دلیل اهمیت مصرف این محصولات به صورت تازه متفاوت است.
میرعماد با بیان اینکه تولید سیب زمینی و پیاز در کشور به صورت چهار فصل انجام می‌شود خاطرنشان کرد: در استان سمنان این محصول تنها در یک فصل کشت می شود.
وی با بیان اینکه این سامانه پیش بینی از میزان تولید را در اختیار ما قرار داده و منجر به کاهش نواسانات قیمت می شود خاطرنشان کرد:اهمیت یک کار کوچک می تواند سرنوشت یک کار بزرگ را هم برای مصرف کننده و تولید کننده در پی داشته باشد.
میرعماد با بیان اینکه کار سامانه تک بخشی نیست بیان کرد: این سامانه نیاز به همکاری همه در این سازمان دارد و ورود اطلاعات با حضور کارشناسان با دقت و صحت در این سامانه ضروری است .

طراحی سایت توسط فراکارانت