رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان: تولید محصولات کشاورزی استان سمنان در دو سال گذشته ۹٫۴ درصد افزایش یافت.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت:تولید محصولات کشاورزی استان سمنان به نسبت دو سال گذشته ۹٫۴ افزایش یافته است.
به گزارش روابط عمومى سازمان جهاد کشاورزى استان سمنان، سیدحسن میرعماد در همایش دستاورد های اقتصاد مقاومتی در بخش کشاورزی ضمن تبربک اعیاد شعبانیه اظهارداشت:علیرغم کمبود اعتبارات و نقدینگی در کشور با مدیریت جهادی برخی مسئولان در عرصه کشاورزی بیش از ۹۰ درصد از سیاست هاى اقتصاد مقاومتی محقق شد.
وی با تاکید بر لزوم مدیریت مصرف آب برای تولید کشاورزی پایدار افزود: سال گذشته در پنج هزار هکتار از اراضی استان سمنان سیستم نوین آبیاری اجرا شد و بیش از ۴۴ میلیارد تومان اعتبار برای انجام این طرح به استان سمنان اختصاص یافت.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان بیان کرد:در نتیجه اجرای طرح سیستم نوین آبیاری در استان سمنان در سال گذشته ۱۵ میلیون متر مکعب در مصرف آب صرفه جویی شد.
وی با اشاره به افزایش ۹٫۴ درصدی تولید محصولات کشاورزی خاطرنشان کرد: در سال ۹۴ میزان تولید محصولات کشاورزی یک میلیون و ۴۴۰ هزار تن بود که در سال ۹۵ به یک میلیون و ۵۷۰ هزار تن افزایش یافته است.
میرعماد با اشاره به میزان تولید محصولات استراتژیک تصریح کرد:در سال ۹۴ به میزان ۵۰۵ هزار تن و در سال ۹۵ به میزان ۶۷۲ هزار تن محصولات استراتژیک در استان تولید شده است که میزان افزایش آن در سال گذشته ۳۲٫۸ درصد پیش بینی شده است.
وی با تاکید براینکه این پیشرفت حاصل افزایش عملکرد تولیدکنندگان در واحد سطح است گفت:در سال ۹۵ پیش بینی تولید ۱۰۷ هزار تن تولید گندم را در سطح استان سمنان داشتیم که عملکردجهاد کشاورزی استان با تولید ۱۲۰ هزار تن گندم ارزیابی شده است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی با بیان اینکه میزان تولید گندم در سال ۹۵ به نسبت سال ۹۴ با رشد ۳۷ درصدی مواجه شد اذعان کرد:در سال ۹۲ میزان تولید گندم در استان سمنان ۵۲هزار تن اعلام شده است و با حمایت دولت و کمک تولید کنندگان به پیشرفت تولید ۱۲۰ هزارتن گندم رسیدیم.
وی با اشاره به اینکه تعداد کشاورزان در بخش کشاورزی تغییری نکرده گفت:سطح کشت به استان سمنان اضافه نشده است بلکه تغییر الگوی کشت و افزایش عملکرد در واحد سطح سبب موفقیت بخش کشاورزی در تحقق سیاست های اقتصادی مقاومتی در استان است.
میرعماد با بیان اینکه در سال ۹۲ دولت برای خرید گندم به کشاورزان ۴۴ میلیارد تومان پرداخت کرد تصریح کرد:در سال ۹۳ این مبلغ به ۷۰ میلیارد تومان ، در سال ۹۴ به ۸۴ میلیارد تومان و در سال گذشته به ۱۲۶ میلیارد تومان افزایش یافت.
وی با اشاره به اینکه میزان درآمد کشاورزان در طی این سال ها افزایش یافته است خاطر نشان کرد: در سال ۹۴ میزان تولید چغندر قند در استان سمنان ۹۵ هزار تن بود و در سال گذشته میزان تولید چغندر قند ۱۶۵ هزار تن بوده است.
رئیس جهاد کشاورزی استان سمنان با بیان اینکه دولت در سال ۹۲ برای خرید چغند قند ۱۵ میلیارد تومان هزینه کرده است افزود:در سال ۹۳از سوی کارخانه ها با مبلغی بالغ بر ۲۲ میلیارد تومان برای خریداری چغندر قند به تولید کنندگان پرداخت شد.
وی با بیان اینکه در سال ۹۴ این مبلغ به ۳۰ میلیارد تومان رسید تصریح کرد: در سال گذشته خرید چغندر قند از تولید کنندگان به ۴۲ میلیارد تومان رسیده است که درامد حاصل از فروش چغندر قند برای تولید کنندگان ۳ برابر افزایش یافت.

 

 

طراحی سایت توسط فراکارانت