English | یکشنبه, ۱۲ آذر , ۱۴۰۲

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان روز ملی دامپزشکی را در پیامی تبریک گفت

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان روز ملی دامپزشکی را در پیامی تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان، متن پیام محمدرضا قاسمی به این شرح است:

نقش حیاتی دامپزشكي در امنیت غذایی جامعه بر کسی پوشیده نیست و این نقش مهم در ارتباط انسان و حیوانات در محیط‌های مختلف و ضرورت توجه به بیماری‌های مشترک در این حوزه، بسیار حائز اهمیت است.

از آنجا که امنیت تنها مقوله نظامی نیست و می‌توان آنرا در حوزه‌ها مختلف تعریف کرد و نقش دامپزشکی به واسطه ارتباط با سلامت و امنیت غذایی و توليد و بهداشت محصولات پروتئيني بسیار مهم است.

دامپزشکان عزیز کشورمان دوشادوش سایر گروه‌های بهداشتی در مقابله با انواع بیماری‌های نوپدید و بازپدید در چند دهه اخیر موفقیت‌های مکرری را رقم زدند و همواره نقش خود را به عنوان محافظان امنیت غذایی  و سلامت تولیدات پروتئینی به خوبی ایفا کردند.

قطعاً نقش دامپزشکان و اهمیت کار آنها بر کسی پوشیده نیست و آنها دلسوزانه در عرصه‌های بهداشت گوشت و مواد پروتینی ، کنترل و پیشگیری بیماری‌های مشترک بین انسان و دام، بهداشت و کنترل سلامت غذایی در حال تلاش و ارائه خدمت هستند.

روز ۱۴ مهرماه روز ملی دامپزشکی فرصتی برای قدردانی از افرادی است که متعهدانه و مجدانه برای ارتقای سلامت و بهداشت جامعه با فداکاری و ایثار تلاش می کنند.

اینجانب این روز بزرگ را خدمت مدیرکل دامپزشکی استان سمنان و تمامی همکاران و زحمتکشان این اداره کل و شاغلین بخش غیردولتی و مرتبطین این حرفه تبریک گفته و موفقیت و سربلندی و عاقبت به خیری همه عزیزان را از درگاه قادر متعال مسئلت دارم.

طراحی سایت توسط فراکارانت