English | یکشنبه, ۲۶ فروردین , ۱۴۰۳

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت؛ افزایش تولید گندم در دستور کار سازمان قرار دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به اولویت های برنامه این سازمان گفت؛ افزایش تولید گندم در دستور کار سازمان قرار دارد.
به گزارش روابط عمومی جهاد کشاورزی استان سمنان، سید حسن میرعماد در نشستی با مدیران سازمان اظهار داشت: برای افزایش تولید گندم در استان باید فعالیت ترویجی بیشتری صورت گیرد و در این راستا باید با تک‌تک کشاورزان وارد مذاکره شد و مشکلات تولید آنان را رفع کرد.
وی با بیان اینکه امسال باید نسبت به سال گذشته فعالیت ترویجی بیشتری صورت گیرد گفت: با رصد و پایش و همچنین نظارت لازم و انجام فعالیت های ترویجی می‌توان با همین سطح زیر کشت ، تولید گندم استان را به عملکرد بالاتری نسبت به سال قبل رساند.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با بیان اینکه بذر مناسب برای کشاورزان تأثیر بسیار زیادی در افزایش کمی و کیفی محصول دارد افزود: باید بذر گواهی شده از سوی کارشناسان پهنه برای کشاورزان ترویج شود.
میرعماد با اشاره به ضرورت استفاده از بذور گواهی شده در بخش کشاورزی استان سمنان گفت: باید تلاش شود سطوح بیشتری از بذور گواهی شده استفاده شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به بارش های اخیر در برخی از مناطق استان سمنان گفت: باید کارشناسان پهنه در مناطقی مانند کالپوش ، میامی و مناطق شمالی استان مانند فولاد محله نسبت به بیماری قارچی حساس باشند تا شاهد خسارت در این بخش نباشیم.
میرعماد همچنین با اشاره به اقدامات انجام شده در زمینه مبارزه با سن گفت: با اقدامات انجام شده شاهد کاهش ۹۳ و نیم درصدی سن زدگی و همچنین کاهش تعداد بهره برداران درگیر سن در استان هستیم.
وی بر ضرورت رصد پهنه هایی که دارای سن زدگی بالایی هستند تأکید کرد و گفت: باید مناطقی که درصد سن زدگی بالایی دارند آسیب شناسی شود و برای کشاورزان آن مناطق کلاس های ترویجی برگزار شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به در پیش بودن ایام تعطیلی گفت: باید در ایام نوروز کشیک ها به صورت منظم انجام شود.

طراحی سایت توسط فراکارانت