English | چهارشنبه, ۹ خرداد , ۱۴۰۳

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان:۱۵۰ پروژه عمرانی، اقتصادی بخش کشاورزی هم‌زمان با هفته دولت در استان سمنان به بهره‌برداری می‌رسد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: هم‌زمان با هفته دولت ۱۵۰ پروژه عمرانی و اقتصادی بخش کشاورزی به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان، محمدرضا قاسمی ضمن تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر اظهار داشت: از این تعداد ۱۳۴ پروژه در بخش عمرانی و ۱۶ پروژه نیز در بخش اقتصادی است که با صرف اعتبار یک هزار و ۹۱۵ میلیارد ریال آماده افتتاح است.

وی با بیان اینکه با افتتاح این پروژه‌ها زمینه اشتغال جدید در این بخش ایجاد می‌شود گفت: با بهره‌برداری از این پروژه‌های عمرانی و اقتصادی بخش کشاورزی زمینه اشتغال برای ۹۵ نفر ایجاد می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: با افتتاح این پروژه‌ها زمینه تثبیت اشتغال برای ۱۲۳ نفر فراهم می‌شود.

قاسمی با بیان اینکه این پروژه‌ها در بخش‌های مختلف آب‌وخاک، تولیدات دامی، تولیدات گیاهی و عشایری و منابع طبیعی آماده بهره‌برداری شده است افزود: در بخش پروژه‌های عمرانی با توجه به اهمیت موضوع آب و اولویتی که این مهم در بخش کشاورزی استان دارد تمرکز عمده این طرح‌ها بر توسعه سامانه‌های نوین آبیاری، لایروبی، مرمت و بهسازی قنوات، احداث کانال‌های آبیاری عمومی و انتقال آب با لوله و همچنین تجهیز و نوسازی اراضی کشاورزی است.

وی با بیان اینکه برخی دیگر از پروژه‌ها در حوزه آبخیزداری تعریف شده است خاطرنشان کرد: مرمت و لایروبی پروژه‌های آبخیزداری و به‌ویژه احداث سازه‌های سنگ و ملاتی و بند خاکی است که برای مهار سیلاب و کاهش و جلوگیری از فرسایش آبی آماده افتتاح شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان افزود: در حوزه عشایری نیز بهسازی چشمه و همچنین احداث آبنما و راه دسترسی عشایری به‌عنوان پروژه‌های اولویت‌دار در این هفته به بهره‌برداری می‌رسند.

قاسمی با بیان اینکه در بخش پروژه‌های اقتصادی هم بخش عمده این پروژه‌ها در حوزه دام و طیور تعریف شده است افزود: پروژه‌های پرورش گاو شیری، گوساله پرواری، دام داشتی و واحد پرورش مرغ گوشتی و شترمرغ در بخش دام و طیور در این هفته افتتاح می‌شود.

وی افزود: در حوزه تولیدات گیاهی نیز توسعه باغات در اراضی شیب‌دار و اصلاح باغات از پروژه‌های اولویت‌دار این بخش بوده که افتتاح می‌شوند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان تصریح کرد: همچنین در هفته دولت واحدهای صنایع تبدیلی و واحد خوراک دام و طیور استان به بهره‌برداری می‌رسد.

طراحی سایت توسط فراکارانت