English | سه شنبه, ۲۶ تیر , ۱۴۰۳

رئیس مرکز نوسازی و تحول اداری وزارت جهاد کشاورزی خبر داد فعالیت ۱۰ هزار ناظر جهاد کشاورزی در دهستان‌های کشور/۱۰۸ ناظر پهنه در استان سمنان فعال‌اند

رئیس مرکز نوسازی و تحول اداری وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به فعالیت ۱۰ هزار ناظر این وزارتخانه در دهستان‌های کشور گفت: حضور مروجان جهاد کشاورزی در مزارع کشور افزایش می‌یابد.
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان، ابوالقاسم ورداسبی در حاشیه همایش مروجان جهاد کشاورزی استان سمنان که با عنوان همایش مهارت‌آموزی کارشناسان پهنه کشاورزی سراسر استان سمنان که در سالن اجتماعات شهید ترحمی ساختمان شماره ۲ سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان برگزار شد اظهار داشت: امروز بیش از ۱۰ هزار نفر از ناظران وزارت جهاد کشاورزی در دهستان‌های کشور در قالب اجرای نظام نوین ترویج این وزارتخانه در حال فعالیت‌اند.
وی با اشاره به حوزه‌های کاری این ناظران جهاد کشاورزی در دهستان‌های کشور تصریح کرد: این ناظران در ۱۰ هزار پهنه تعریف‌شده در جهاد کشاورزی بر فعالیت زراعت، باغی و دامی پهنه زیر پوشش فعالیت خود نظارت می‌کنند.
رئیس مرکز نوسازی و تحول اداری وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه از این تعداد ۱۰۸ ناظر و مروج جهاد کشاورزی در دهستان‌های استان سمنان مستقر بوده و فعالیت می‌کنند خاطرنشان کرد: این مروجان و ناظران جهاد کشاورزی در اراضی کشاورزی و واحدهای تولید فراورده‌های دامی به‌صورت میدانی حاضرشده و به بهره‌برداران بخش کشاورزی و دامی کمک می‌کنند.
ورداسبی با بیان اینکه بیشتر این کارشناسان در حوزه زراعت و باغبانی فعالیت می‌کنند عنوان کرد: البته وزارت جهاد کشاورزی انتظار دارد تا ناظران و مروجان این وزارتخانه در ۱۰ هزار پهنه کشور در همه زمینه‌های فعالیت جهاد کشاورزی کسب مهارت کرده و به مجموعه وظایف حوزه جهاد کشاورزی آشنا شوند تا بتوانند مؤثرتر به کشاورزان و دامداران کمک کنند.
وی با اشاره به اینکه اجرای طرح مهارت‌آموزی برای ناظران پهنه‌های کشور در راستای رسیدن به همین هدف بوده است عنوان کرد: امروز لازم است تا ناظران پهنه‌های ۱۰ هزارگانه کشور به همه حوزه‌های فعالیتی وزارت جهاد کشاورزی و دانش روز آن آشنا شوند.
رئیس مرکز نوسازی و تحول اداری وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه طرح مهارت‌آموزی مروجان پهنه‌های جهاد کشاورزی در همه استان‌های کشور برگزار می‌شود عنوان کرد: حضور ناظران و مروجان پهنه‌ها در مزارع مراکز تحقیقات کشاورزی سبب می‌شود تا استعدادهای برتر در این زمینه به‌عنوان مدیران آینده جهاد کشاورزی در سطح استان و کشور شناسایی شوند.

 

طراحی سایت توسط فراکارانت