English | دوشنبه, ۴ تیر , ۱۴۰۳

راه اندازی سامانه پیامکی استعلام سطح زیر کشت و پیش بینی تولید برای تسهیل خرید تضمینی گندم

سامانه پیامکی استعلام سطح زیر کشت و پیش بینی تولید گندم کشاورزان در سال جاری به منظور تسهیل فرآیند خرید تضمینی این محصول راه اندازی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، رییس مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت جهاد کشاورزی با اعلام این خبر گفت: این مرکز در راستای تسهیل فرآیند خرید تضمینی گندم ،اقدام به راه اندازی سامانه پیامکی استعلام سطح زیر کشت و پیش بینی تولید گندم کشاورزان کرده است.

کریم احمدی افزود: با توجه به تاکید وزیر جهاد کشاورزی مبنی بر خرید تضمینی گندم از بهره برداران و حذف واسطه ها از فرآیند خرید این محصول استراتژیک، در سال جاری خرید گندم تنها از بهره بردارانی صورت می گیرد که اطلاعات هویتی، سطح زیر کشت و پیش بینی تولید آنان در سامانه جامع پهنه بندی و مدیریت داده های کشاورزی ثبت شده باشد.

وی اظهار داشت: اطلاعات بهره برداران توسط کارشناسان مسوول پهنه مستقر در مراکز جهاد کشاورزی دهستان های کشور در سامانه یاد شده ثبت می شود و چنانچه اطلاعات بهره برداری در سامانه یاد شده ثبت نشده باشد، مراکز خرید گندم از تحویل گیری محصول تولید شده خودداری خواهندکرد.

احمدی اظهار داشت: ضروری است بهره برداران قبل از مراجعه به مراکز خرید، از ثبت و تایید اطلاعات خود در سامانه جامع پهنه بندی و مدیریت داده های کشاورزی به آدرس www.poud.maj.ir مطمئن شود.

وی تصریح کرد: وزارت جهاد کشاورزی به همین منظور سامانه پیامکی راه اندازی کرده که با دریافت کد ملی بهره بردار وضعیت تایید اطلاعات هویتی، سطح زیر کشت و پیش بینی تولید گندم او را اعلام می کند.

رییس مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت جهاد کشاورزی اظهار داشت: در صورتی که اطلاعات بهره برداری و اطلاعات هویتی او تایید نشده و یا مشکلی در میزان سطح زیر کشت و پیش بینی تولید وجود داشته باشد؛ لازم است بهره بردار قبل از مراجعه به مراکز خرید، به مسوول پهنه مربوطه در مراکز جهاد کشاورزی دهستان خود مراجعه و نسبت به ثبت یا اصلاح اطلاعات مربوطه اقدام کند.

احمدی گفت: شماره این سامانه پیامکی ۳۰۰۰۸۱۳۶۰۰ بوده و کد ملی بهره بردار باید بطور کامل ارسال شود.

طراحی سایت توسط فراکارانت