English | یکشنبه, ۱۲ آذر , ۱۴۰۲

زنجیره تولید گوشت مرغ استان سمنان در آرادان درحال تکمیل؛ فاز اول واحد ۵۰۰ هزار قطعه‌ای پرورش مرغ گوشتی در “کهن آباد ” افتتاح شد

فاز نخست واحد پرورش مرغ گوشتی ۵۰۰ هزار قطعه ای در شهرستان آرادان همزمان با هفته دولت با حضور استاندار سمنان افتتاح رسمی شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان، این واحد پرورش مرغ گوشتی که در منطقه چاه قلقل بخش کهن آباد از توابع شهرستان آرادان واقع شده است، ظرفیت جوجه ریزی به میزان ۶۵ هزار قطعه در هر دوره را دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان در حاشیه افتتاح رسمی این واحد پرورش مرغ گوشتی با اشاره به میزان سرمایه گذاری انجام شده برای تکمیل این پروژه مهم اقتصادی گفت: در مجموع برای تکمیل و بهره برداری از این پروژه ۴۱۵ میلیارد ریال سرمایه گذاری صورت گرفته است.

محمدرضا قاسمی افزود: از این مبلغ ۳۳۵ میلیارد ریال آن مربوط به سرمایه گذاری اساسی و ثابت بوده و ۸۰ میلیارد ریال آن نیز سهم سرمایه در گردش برای فعالیت این واحد پرورش مرغ گوشتی است.

وی افزود: با بهره برداری از این واحد تولیدی در بخش پرورش طیور، برای ۱۰ نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان اضافه کرد: این واحد تولید مرغ گوشتی در زمینی به مساحت ۶ هزار متر مربع از مجموع ۱۱ هزار و ۸۰۰ متر مربع اراضی ملی واگذار شده واقع در یکی از پلاک های این منطقه احداث شده است.

قاسمی گفت: در این پروژه اقتصادی بیش از چهار هزار و ۸۹۴ متر مربع تأسیسات شامل سالن پرورش  و تأسیسات جانبی در مدت یک سال ایجاد شده است.

وی با اشاره به اینکه سرمایه گذار این واحد مرغداری در راستای تکمیل نخستین زنجیره کامل تولید گوشت مرغ گام بر می دارد گفت: سرمایه گذار این واحد پرورش مرغ گوشتی پیش از این نیز ۲ واحد پرورش مرغ مادر گوشتی با ظرفیت ۶۵ هزار قطعه، یک واحد پرورش مرغ گوشتی با ظرفیت ۵۰ هزار قطعه و همچنین یک کارخانه تولید خوراک آماده طیور با ظرفیت ۲۲ هزار تن در سال را به ظرفیت های تولیدی تحت مالکیت خود اضافه کرده و اکنون نیز متقاضی احداث یک واحد کشتارگاه صنعتی طیور در منطقه است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با بیان اینکه واحدهای تحت مدیریت این سرمایه گذار بخش خصوصی تا کنون برای ۱۱۰ نفر به صورت مستقیم ایجاد اشتغال کرده است، اشتغال پیش بینی شده برای سرمایه گذاری های بعدی این فعال حوزه طیور را ۷۵ نفر اعلام کرد.

طراحی سایت توسط فراکارانت