English | جمعه, ۲۴ فروردین , ۱۴۰۳

ساخت مجتمع پرورش بز نژاد سانن در شهرستان اردکان با حضور وزیر جهاد کشاورزی آغاز شد

ساخت مجتمع پرورش بز نژاد سانن در شهرستان اردکان با حضور وزیر جهاد کشاورزی آغاز شد

همزمان با اولین روز از هفته دولت،کار ساخت مجتمع بز نژاد سانن در شهرستان اردکان با حضور محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی آغاز شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایرنا، همزمان با اولین روز از هفته دولت،کار ساخت مجتمع بز نژاد سانن در شهرستان اردکان با حضور محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی آغاز شد.
ساخت این مجتمع با ظرفیت پرورش ۵٨ هزار رأس بز و پیش بینی تولید سالانه ٢۶هزار تن شیر با ۱۸میلیارد ریال سرمایه گذاری مردمی آغاز شده و شامل ۲۹۰ واحد پرورش بز سانن است.
مدیر جهاد کشاورزی اردکان گفت: این مجتمع از جمله ایستگاه تحقیقی – ترویجی بزسانن کشور در این شهرستان است.
علیرضا احمدی افزود: این مجتمع به منظور افزایش تولید شیرخام و ایجاد اشتغال خانگی ساخته می شود که با انجام عملیات ثبت مشخصات، رکوردگیری و عملیات تلقیح مصنوعی برای جلوگیری از همخونی در دام های خانگی هر سال تعدادی از دام های تولیدی برای ترویج بین متقاضیان توزیع می شود.
وی گفت: از مشخصات این حیوان ۲،سه قلوزایی و تولید روزانه ۲ تا چهارکیلوگرم شیر در یک دوره ۳۰۰ روزه است که در مقایسه با دام های بومی از رشد پنج برابری برخوردار است.
مدیر جهاد کشاورزی اردکان ادامه داد: همچنین از دیگر ویژگی های این حیوان کم چرب بودن شیر آن است که سرشار از کلسیم هست.
وی گفت: پرورش و نگهداری بز سانن هم از لحاظ شیردهی و تولید گوشت و دیگر تولیدات مقرون به صرفه است و می تواند در صنعت مورد بهره برداری قرار گیرد .

طراحی سایت توسط فراکارانت