English | پنج شنبه, ۲۸ تیر , ۱۴۰۳

“ساداتی‌نژاد” در جلسه قرارگاه دیپلماسی غذایی تاکید کرد: افزایش مبادلات تجاری کشاورزی با کشورهای آسیای مرکزی

وزیر جهاد کشاورزی بر افزایش مبادلات تجاری کشاورزی با کشورهای آسیای مرکزی تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، صبح امروز جلسه قرارگاه دیپلماسی غذایی به ریاست سید جواد ساداتی‌نژاد وزیر جهاد کشاورزی و با حضور شهریار افندی‌زاده معاون وزیر و رئیس کمیته ترانزیت و حمل و نقل بین‌المللی وزارت راه و شهرسازی، نمایندگان گمرک، اتاق بازرگانی، اتاق تعاون، سازمان توسعه و تجارت و اتحادیه‌های بخش خصوصی در وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد.

در این جلسه توسعه مسیرهای ترانزیت کالا با هدف افزایش تجارت محصولات کشاورزی به کشورهای آسیای مرکزی از جمله ترکمنستان و قرقیزستان مورد بررسی قرار گرفت.

سید جواد ساداتی‌نژاد وزیر جهاد کشاورزی در خصوص اهمیت افزایش مبادلات تجاری کشاورزی با کشورهای آسیای مرکزی گفت: با توجه به ظرفیت‌های بی‌نظیر کشاورزی ایران، امکان صادرات محصولات کشاورزی به کشورهای آسیای مرکزی از جمله قرقیزستان وجود دارد.

وزیر جهاد کشاورزی در ادامه افزود: با توجه به اقدامات مناسبی که در زمینه تولید محصولات سالم، استاندارد و باکیفیت کشاورزی طی یک سال گذشته صورت گرفته است در آینده نزدیک شاهد افزایش صادرات محصولات کشاورزی خواهیم بود.

ساداتی‌نژاد خاطرنشان کرد: ایران به پایانه صادرات محصولات کشاورزی منطقه تبدیل خواهد شد، چراکه در زمینه تولید محصولات زراعی، باغی، دامی، شیلات، خوراک دام و آبزیان دارای ظرفیت‌های بسیار مناسبی هستیم.

مقام عالی وزارت در پایان تصریح کرد: باید استانداردهای لازم را برای کیفیت محصولات صادراتی کشاورزی و خوراک دام در نظر بگیریم تا بازارهای هدف را از دست ندهیم و بتوانیم به هاب منطقه که هدف اصلی کشور است دست پیدا کنیم.

طراحی سایت توسط فراکارانت