English | سه شنبه, ۲۶ تیر , ۱۴۰۳

ساداتی‌نژاد در جمع خبرنگاران: گلستان رتبه اول کشاورزی قراردادی را به خود اختصاص داد

وزیر جهاد کشاورزی، گفت: استان گلستان رتبه اول کشاورزی قراردادی را به خود اختصاص داده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، سیدجواد ساداتی‌نژاد وزیر جهاد کشاورزی در سفر یک روزه به استان  گلستان و در جمع خبرنگاران، گفت: استان گلستان قطب امنیت غذایی کشور است و از ستون‌های محکم در تولید غذا در کشور به شمار می‌رود.

وی افزود: به صورت شاخص در صنعت طیور در کشور یک ماه تامین پروتئین سفید کشور بر عهده استان گلستان است و بالغ بر ۱۳۵ میلیون قطعه جوجه ریزی در سال دارد.

وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر ظرفیت‌های بی‌نظیر به دلیل تنوع اقلیم در این استان، افزود: با دستور مقام معظم رهبری در ابتدای سال حرکت به سمت خودکفایی در محصولات اساسی و حفظ معیشت کشاورز برنامه‌ریزی شد و بالاترین ابزاری که می‌تواند از کشاورز ایرانی حمایت کند، تولید را افزایش دهد و به معیشت او کمک کند، کشاورزی قراردادی است.

ساداتی‌نژاد با تاکید بر این که یکی از فعالیت های محوری در دولت سیزدهم کشاورزی قراردادی است، افزود: از ابتدای دولت این فعالیت شروع شد و سال گذشته به صورت نمونه در کشور عملیاتی شد.

وی افزود: در سال جاری کشت قراردادی در گندم توسعه پیدا کرد و فاز دوم آن آغاز شد و رتبه اول کشاورزی قراردادی را استان گلستان به خود اختصاص داده است. نتیجه آن را در محصول برداشتی سال زراعی خواهیم دید، انشااله در سال آینده بتوانیم به صورت کامل این مهم را گسترش دهیم.

وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: اوج استقرار کشاورزی قراردادی را در کشور با توجه به رفع موانع با حضور اتحادیه ها و بخش خصوصی شاهد خواهیم بود.

مقام عالی وزارت با بیان این که در حوزه صنایع تبدیلی نیز در استان گلستان فضای کاری وجود دارد؛ از سرمایه گذاران علاقمند به سرمایه‌گذاری در صنایع تبدیلی در استان گلستان دعوت کرد تا در این زمینه سرمایه‌گذاری کنند.

به گفته وی، تسهیلات لازم نیز از محل بند الف تبصره ۱۸ و همچنین تبصره ۱۶ که در اختیار استاندار است که پرداخت می‌شود.

ساداتی‌نژاد در پایان از تفویض اختیار وزارت جهاد کشاورزی به استاندار استان گلستان به دلیل قطب کشاورزی بودن این استان خبر داد و گفت: امیدواریم با این مهم بتوانند با رئیس سازمان جهاد کشاورزی تصمیمات لازم را بگیرند و با سرعت و قدرت امورات بخش کشاورزی را به پیش ببرند.

طراحی سایت توسط فراکارانت