English | سه شنبه, ۲۶ تیر , ۱۴۰۳

سرمازدگی به باغات استان سمنان خسارت زد؛ افزایش ۳ برابر خسارت سرمازدگی

سرمازدگی به باغات استان سمنان خسارت زد؛ افزایش ۳ برابر خسارت سرمازدگی

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی جهاد کشاورزی استان سمنان سرمازدگی به باغات کشاورزی در شهرستانهای میامی، شاهرود، دامغان، مهدیشهر، سمنان سرخه و آرادان خسارت زد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان،  خدابخش عرب در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: باغ های زردآلو و بادام و همچنین مصحولات زراعی جو، گندم و کلزا دچار سرمازدگی شدند.

وی گفت: میزان خسارت وارد شده به باغات حدود ۵ هزار هکتار با بیش از ۵۰ درصد و همچنین خسارت زراعی حدود ۲۴ هزار هکتار بیش از ۱۰ درصد است.

معاون سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: خسارت سرمازدگی استان سمنان در هفت شهرستان استان سمنان در مدت زمان تقریبی ۸ روز در ایام تعطیلات نوروز اتفاق افتاده که بر اثر آن محصولات باغی از جمله زردآلو، بادام با متوسط ۵۰ درصد خسارت اولیه و محصولات زراعی گندم و جو با متوسط ۱۵ درصد دچار خسارت شده است.

عرب گفت: بیشترین خسارت ناشی از سرمازدگی به محصولات باغی در شرق استان سمنان است.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس مستندات و گزارشات میدانی ارسال شده از سوی مدیریت های جهاد کشاورزی شهرستان حجم برآورد اولیه خسارت بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان است که در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته افزایش ۳ برابری را نشان می‌دهد که این شرایط نشان دهنده تغییر شدید اقلیم است.

طراحی سایت توسط فراکارانت