English | دوشنبه, ۴ تیر , ۱۴۰۳

سهم ٣٠ درصدی صنعت دامپروری در تولید ناخالص داخلی بخش کشاورزی / صنعت خوراک آماده دام در کشور تقاضامحور شده است

سهم ٣٠ درصدی صنعت دامپروری در تولید ناخالص داخلی بخش کشاورزی / صنعت خوراک آماده دام در کشور تقاضامحور شده است

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی بر لزوم تبیین راهبردهای لازم برای حضور در بازارهای رقابتی جهان تاکید کرد و گفت: صنعت خوراک آماده دام در کشور تقاضامحور شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایرنا،«حسن رکنی» افزود: تبیین راهبردهای لازم برای حضور در بازار رقابتی تولیدات دام و طیور و بهره مندی از ظرفیت های علمی، داخلی و بین المللی در این صنعت، برای ایجاد افزایش بهره وری از مواد خام در تولید خوراک آماده و ارتقای کمی و کیفی محصولات تولیدی و همچنین توسعه صادرات امری اجتناب ناپذیر است.
وی گفت: براساس نظر متخصصان در صنعت پرورش دام، طیور و آبزیان، بیش از ۶۰ تا ۷۰ درصد هزینه های تولید به خوراک دام اختصاص می یابد که این مهم توجه و اهمیت بیشتر به این صنعت را مورد تاکید قرار می دهد.
به گفته وی، برگزاری همایش ها و نمایشگاه های تخصصی، سهم بالایی در تولید سالیانه یک میلیارد تنی خوراک آماده دام در جهان دارد که زمینه و بسترهای مناسب برای انتقال تجارب موفق و دستیابی به آخرین دستاوردهای نوین داخلی و خارجی را فراهم می کند.
وی درباره سومین همایش بین المللی و نمایشگاه تخصصی خوراک دام، طیور و آبزیان (Iran Feed Expo 2017) که بیست و هشتم مردادماه آغاز می شود، تصریح کرد: این همایش و نمایشگاه جانبی آن با هدف ارایه توانمندی ها و بیان اهمیت صنعت خوراک آماده در استفاده حداکثری از پتانسیل های موجود برگزار می شود.
رکنی افزود: فیداکسپو که به همت سازمان ها، اتحادیه ها، تشکل ها و مشارکت تولیدکنندگان داخلی و خارجی برگزار می شود، می تواند تاثیر مطلوبی بر بهبود بازده تولید، کاهش ضایعات خوراک، هزینه تمام شده تولید و همچنین ارتقای کیفیت محصولات دامی داشته باشد.
سهم ٣٠ درصدی صنعت دامپروری در تولید ناخالص داخلی
رکنی صنعت دامپروری کشور را یکی از صنایع مهم بخش کشاورزی دانست و افزود: این صنعت بیش از ۳۰درصد از سهم تولید ناخالص داخلی در بخش کشاورزی را بر عهده دارد و در اقتصاد ملی، تامین امنیت غذایی و بهبود شاخص های سلامت و بهداشت جامعه نقش اساسی و تعیین کننده ای دارد.
وی گفت: نیاز روزافزون جامعه به تامین اقلام با منشاء پروتئینی از یک سو و ظرفیت بالقوه و بالفعل تولید محصولات دامی در کشور از سوی دیگر، موجب شده است با اتخاذ تدابیر ویژه قدرت حضور رقابتی تولیدکنندگان این صنعت در بازارهای داخلی و جهانی بیش از پیش فراهم شود.

طراحی سایت توسط فراکارانت