English | یکشنبه, ۱۲ آذر , ۱۴۰۲

سیلاب اخیر چقدر به بخش کشاورزی استان سمنان خسارت وارد کرد

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: سیل اخیر به بخش کشاورزی استان سمنان خسارت وارد کرد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان، علی مومن اظهار داشت: عمده خسارت وارد شده به بخش کشاورزی استان سمنان در جریان سیل اخیر مربوط به منطقه غربی این استان بوده است.

وی افزود: وقوع سیلاب شدید در مناطق بالادستی غرب استان سمنان در روزهای اخیر که ناشی از فعالیت یک سامانه بارشی بوده است موجب شد زیربخش‌های کشاورزی استان سمنان دچار خسارت شود.

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با بیان اینکه این خسارت ها به باغات و اراضی کشاورزی شمال غربی استان سمنان وارد شده است عنوان کرد: خسارت وارد شده ناشی از سیلابی بود که از شهرستان فیروزکوه و مناطق بالادستی شمال‌غرب استان سمنان به سوی گرمسار و آرادان سرازیر شد.

وی با بیان اینکه سیلاب اخیر به زیرساخت‌های بخش کشاورزی استان سمنان خسارت وارد کرده است گفت:  به اراضی باغی و زراعی بخش کشاورزی در غرب استان سمنان هم خسارت قابل توجهی وارد شده است و میزان خسارات وارد شده بر اثر سیل اخیر بیش از ۱۰۰۰ میلیارد ریال برآورد شده است.

به گفته  معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان، علاوه بر گرمسار و آرادان، اراضی کشاورزی و تأسیسات منابع آبی شهرستان‌های شاهرود و مهدی‌شهر نیز از سیلاب اخیر خسارت دید.

طراحی سایت توسط فراکارانت