English | یکشنبه, ۲۶ فروردین , ۱۴۰۳

سیلوی ۱۰۰هزار تنی شرق تهران ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

سیلوی ۱۰۰هزار تنی شرق تهران ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

مدیر صنایع تبدیلی و غذائی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: پروژه ملی سیلوی ۱۰۰هزار تنی شرق تهران حدود۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان، رحمت الله کاشی اظهارداشت: این پروژه ملی که به سیلوی گرمسار نیز معروف است در مجاورت این شهرستان بوده و در زمینی به مساحت ۱۰ هکتار در حال احداث است.

وی با اشاره به برخی از اهداف و ضرورت احداث این پروژه ملی گفت: با توجه به موقعیت جغرافیایی استان سمنان از لحاظ استقرار آن در کریدور شمال به جنوب و جاده ترانزیتی شرق به غرب کشور و همچنین راه آهن سراسری ۲ خطه تهران مشهد، همجواری با ۹ استان کشور، داشتن آب و هوایی بسیار مناسب و نزدیکی به بازار بزرگ مصرف تهران احداث این سیلو در دستور کار قرار گرفت.

مدیر صنایع تبدیلی و غذائی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان اضافه کرد: سیلوی گرمسار با مشارکت بانک توسعه اسلامی با تسهیلات ارزی۹۶/۱۸میلیون یورو،و آورده داخلی۵/۱۷ میلیارد تومان در حال ساخت است.

کاشی گفت: این پروژه می‌تواند با کارکرد ملی بخش اعظمی از مشکلات منطقه‌ای و کشور را رفع و نیازهای ضروری ذخیره‌سازی استراتژیک گندم را در مرکز کشور محقق سازد.

وی با بیان اینکه این سیلو شامل چهار کلاستر و کندوهای ۹ تایی به هم چسبیده است تصریح کرد: این سیلو آخرین سیلو بتنی به هم چسبیده در ایران بوده و شامل بخش‌های مختلف است.

مدیر صنایع تبدیلی و غذائی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان به برخی از امکانات زیربنایی این پروژه ملی اشاره کرد و گفت: برخی امکانات زیربنایی این پروژه مانند آب ، برق و همچنین ۵ خط تلفن در دست بهره برداری است.

کاشی گفت: کندوها از نوع بتنی شامل ۴ کلاستر ۹ تایی بوده و در مجموع این سیلو ۳۶ کندو به ارتفاع حدود ۴۵ متر و قطر ۱۱ متر دارد.

وی افزود: برج کار از نوع بتنی به ابعاد حدود ۳۱ در ۵/۹ متر بوده و در ۹ طبقه احداث شده که ارتفاع آن از پی نیز حدود ۶۰ متر است.

مدیر صنایع تبدیلی و غذائی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: عملیات بتن‌ریزی کندوها در حال انجام بوده و برج کار از نوع بتنی نیز ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

کاشی ابراز امیدواری کرد سال آینده عملیات تحویل گندم در سیلوی گرمسار شروع و این سیلو به بهره‌برداری برسد.

وی تصریح کرد: بخشی ازماشین آلات برای تجهیز طرح به محل سیلو منتقل شده است و مابقی ماشین آلات نیز در حال ساخت و انتقال به محل پروژه است.

مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: تا پایان عملیات اجرایی این پروژه برای ۳۰ نفر فرصت شغلی ایجاد می‌شود.

 

طراحی سایت توسط فراکارانت