English | پنج شنبه, ۹ آذر , ۱۴۰۲

“شورای کشاورزی” استان سمنان تشکیل می‌شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: تشکیل “شورای کشاورزی” استان سمنان یکی از مهم‌ترین دغدغه‌ها و مطالبات کشاورزان این استان است که به‌زودی تشکیل می ‌شود.
🔹️به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان، محمدرضا قاسمی بعدازظهر امروز در این تجلیل از فعالان بخش کشاورزی استان سمنان اظهار داشت: یکی از مهمترین درخواست‌ها و مطالبات فعالان و بهره برداران بخش کشاورزی استان سمنان تشکیل شورای کشاورزی این استان با ریاست استاندار سمنان بوده است که این مهم در دست پیگیری است.
🔹️وی افزود: شورای کشاورزی استان سمنان به زودی با حضور نخبگان، فعالان، صاحب‌نظران و اصناف فعال در بخش کشاورزی این استان تشکیل جلسه خواهد داد.
🔹️رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با بیان اینکه مقدمات تشکیل شورای کشاورزی این استان در حال اجراست خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال به مدیران جهاد کشاورزی در شهرستان های استان سمنان ماموریت داده شده است تا تیم‌های کاری و کارگروه‌های شهرستانی بخش کشاورزی را با حضور نخبگان این بخش در شهرستان‌های استان سمنان شکل دهند تا این مهم زمینه‌ای برای تشکیل شورای کشاورزی استان سمنان باشد.
🔹️قاسمی سرمایه در گردش واحدهای فعال در حوزه تولیدات دام و طیور در استان سمنان را یکی از نگرانی های فعالان این حوزه عنوان و با تأکید بر لزوم رفع دغدغه و نگرانی افزود: با توجه به افزایش چند برابری قیمت نهاده‌های دامی با اجرای طرح مردمی‌سازی یارانه‌ها، باید برای موضوع تأمین سرمایه در گردش فعالان بخش دام و طیور در استان سمنان از طریق ارائه تسهیلات و دیگر طرق کمک بسیاری انجام شود.
🔹️وی با اشاره به تلاش‌های انجام شده برای موضوع سرمایه در گردش فعالان بخش کشاورزی و تمدید دامدار کارت در استان سمنان عنوان کرد: امسال نیز قرارداد پرواربندی امانی برای بهره‌برداران دامیه عشایری و روستایی استان سمنان مانند سال گذشته انجام می‌شود البته شرایط این قرارداد برای امسال بسیار مناسب تر از سال گذشته است.
🔹️رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با بیان اینکه در اجرای طرح قرارداد پرواربندی امانی، نهاده به صورت چهار ماهه در اختیار بهره‌برداران دامی عشایری و روستایی استان سمنان قرار می گیرد عنوان کرد: سال گذشته بیش از ۴۳ هزار راس دام سبک از عشایر و روستاییان استان سمنان خریداری شد.
🔹️قاسمی ادامه اجرای الگوی کشت در استان سمنان را یکی از تکالیف مهم سازمان جهاد کشاورزی برای سال جاری عنوان و با بیان اینکه این سازمان موضوع اجرای الگوی کش را به عنوان یک تکلیف جدی دنبال می‌کند تصریح کرد: در این راستا کارگروه های ویژه الگوی کشت در سراسر استان سمنان شکل می گیرد.
🔹️وی با اشاره به لزوم توجه به تحقق رشد تولید به عنوان یکی از محورهای مهم شعار سال، رضا توسعه سرمایه گذاری و افزایش بهره وری در بخش کشاورزی را دو راه اصلی به رسیدن به این مهم دانست و تأکید کرد: امروز بهبود راندمان تولید در بخش کشاورزی یک ضرورت انکارناپذیر است.
🔹️رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان ورود شرکت‌های دانش‌بنیان و فناوری‌های نوین به بخش کشاورزی را از جمله راه‌های افزایش بهره‌وری در این بخش عنوان و تصریح کرد: توجه به شرکت‌های دانش‌بنیان و واحد‌های فناور بخش کشاورزی از جمله اقدامات سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان در این راستا بود که از سال گذشته آغاز شده است.
🔹️قاسمی با اشاره به افزایش دانش‌بنیان‌های بخش کشاورزی در استان در سال ۱۴۰۱ از پنج واحد به ۴۲ واحد فناور و شرکت دانش‌بنیان خاطرنشان کرد: باید خروجی حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در بخش کشاورزی به افزایش عملکرد و توسعه بهره‌وری در این بخش منجر شود.

طراحی سایت توسط فراکارانت