English | یکشنبه, ۶ خرداد , ۱۴۰۳

مانور سراسری نظارت بر مراکز عرضه کالاهای اساسی در استان سمنان برگزار شد.

گروه استان‌ها- سرپرست سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به آغاز مانور سراسری نظارت بر مراکز عرضه کالاهای اساسی در این استان گفت: برای این منظور ۳۰ اکیپ بازرسی در استان سمنان تجهیز شدند.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان، محمدرضا قاسمی در حاشیه برگزاری مانور پایش و نظارت بر مراکز عرضه کالاهای اساسی استان سمنان به خبرنگاران اظهار داشت: مانور سراسری پایش و نظارت بر مراکز عرضه کالاهای اساسی و محصولات کشاورزی امروز هم‌زمان با همه نقاط کشور در استان سمنان آغازشده است.

وی افزود: برای اجرای این مانور سراسری و ملی ۳۰ اکیپ در استان سمنان تجهیز شده و کار نظارت بر بازار کالاهای اساسی و محصولات کشاورزی در مراکز عرضه این کالاها در سراسر این استان را بر عهده‌دارند.

سرپرست سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان بابیان اینکه نظارت و بازرسی بر بازار با حضور همه عوامل دست‌اندرکار و همکار شامل جهاد کشاورزی، سازمان صنعت، معدن و تجارت، بازرسی اصناف، تعزیرات حکومتی، استانداری و بسیج صورت می‌گیرد خاطرنشان کرد: تمرکز و محوریت اجرای این طرح نظارتی بر روی محصولات پروتئینی، شامل مرغ، تخم‌مرغ و گوشت و همچنین سایر کالاهای اساسی مانند برنج و روغن و شکر و دیگر کالاها خواهد بود و واحدهای خبازی و نانوایی‌ها نیز از این نظارت‌ها مستثنی نخواهند بود.

قاسمی با تأکید بر اینکه بازرسی‌ها و نظارت بر بازار در استان سمنان به‌صورت مستمر و دائمی به‌منظور کنترل بازار و جلوگیری از تخلفات در آن صورت می‌گیرد تصریح کرد: این مانور بخشی از فعالیت مستمر و سالانه جهاد کشاورزی و دستگاه‌های همکار به‌منظور کنترل و پایش بازار است.

وی با اشاره به اینکه مانور امروز به‌صورت نمادین و سراسری برگزار می‌شود گفت: نظارت و بازرسی بر بازار در استان سمنان به دلیل اهمیت آن، تمامی ندارد و به‌صورت مستمر در حال انجام است.

سرپرست سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به نقش مهم و محوری مردم بر توسعه نظارت‌ها بر بازار اضافه کرد: مردم مهم‌ترین نقش را برافزایش نظارت بر بازار دارند و می‌توانند با اطلاع‌رسانی تخلفات احتمالی واحدهای صنفی در صورت مشاهده، از طریق مبادی ارتباطی پیش‌بینی‌شده، بازرسان را در اجرای مأموریت مهمی که بر عهده‌دارند یاری دهند.

طراحی سایت توسط فراکارانت