English | شنبه, ۵ اسفند , ۱۴۰۲

مدیرجهاد کشاورزی شهرستان شاهرود:توسعه کشت زعفران در شاهرود در دستور کار قرار دارد

مدیرجهاد کشاورزی شهرستان شاهرود:

توسعه کشت زعفران در شاهرود در دستور کار قرار دارد/۱۲۰ هکتار از اراضی شهرستان شاهرود به کشت زعفران اختصاص دارد.

مدیرجهاد کشاورزی شهرستان  شاهرود از اختصاص ۱۲۰ هکتار از اراضی این شهرستان به کشت محصول زعفران خبر داد و گفت: توسعه کشت این محصول در دستور کار جهاد کشاورزی این شهرستان قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان، محمدرضا قاسمی اظهار داشت: از مجموع ۱۲۰ هکتار زعفران کشت شده حدود ۷۰ هکتار آن در حال حاضر بارور است.

وی از افزایش میزان برداشت این محصول نسبت به سال گذشته خبر داد و افزود : پیش بینی می‌شود در مجموع ۲۸۰ کیلوگرم زعفران خشک شده از مزارع شهرستان شاهرود تولید شود.

مدیرجهاد کشاورزی شهرستان  شاهرود با بیان اینکه این محصول از نظر میزان مصرف آب محصولی کم آبر است به صرفه بالای اقتصادی این محصول نیز اشاره کرد و افزود: توسعه کشت این محصول در برنامه‌ریزی این مدیریت قرار گرفته است به طوریکه در سال گذشته سطح زیر کشت این محصول ۹۵ هکتار بوده که امسال به ۱۲۰ هکتار افزایش یافته است.

قاسمی با بیان اینکه میزان برداشت زعفران امسال نسبت به سال گذشته افزایش یافته است خاطر نشان کرد: میزان تولید زعفران امسال نسبت به سال گذشته ۷۰ کیلوگرم بیشتر است.

به گفته وی از هر ۷۰ تا ۸۰ کیلوگرم گل زعفران یک کیلوگرم زعفران خشک درجه یک به دست می‌آید.

مدیرجهاد کشاورزی شهرستان شاهرود با اشاره به آب و هوای مناسب برای کشت این محصول گفت : این گیاه در طیف وسیعی از شرایط آب و هوایی شهرستان شاهرود قابل کشت است.

قاسمی اضافه کرد : زعفران از مناطق سرد بخش بسطام گرفته تا مناطق خشک طرود کشت می شود و با آب‌و هوای آن سازگار است.

طراحی سایت توسط فراکارانت