مدیر آب و خاک و امور فنی و مهندسی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان خبر داد اجرای سیستم آبیاری تحت فشار برای ۵ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان سمنان

مدیر آب و خاک و امور فنی و مهندسی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان خبر داد

اجرای سیستم آبیاری تحت فشار برای ۵ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان سمنان

مدیر آب و خاک و امور فنی و مهندسی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان از اجرای سیستم آبیاری تحت فشار برای ۵ هزار هکتار از اراضی کشاورزی این استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان، حسین شاهینی اظهار داشت: با توجه به شرایط کم‌ آبی و لزوم مدیریت صحیح و بهره‌برداری بهینه از منابع آبی در اختیار و در راستای توسعه اجرای سامانه‌های نوین آبیاری در اراضی کشاورزی با هدف افزایش راندمان آبیاری،حفظ وضعیت موجود اراضی تحت کشت، افزایش تولید محصول، صرفه‌جویی در هزیه‌های تولید محصولات کشاورزی از ابتدای سال ۱۳۹۶ تا کنون در بیش از پنج هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان سمنان سیستم آبیاری تحت فشار اجرا شده است.

به گفته وی، عملیات آبیاری تحت فشار همچنین برای بیش از ۲ هزار و ۷۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی استان سمنان نیز در دست اجراست.

مدیر آب و خاک و امور فنی و مهندسی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به اعتبار هزینه شده برای اجرای این پروژه مهم افزود: برای اجرای این طرح در مجموع بیش از ۴۹۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی به استان سمنان اختصاص یافته است.

شاهینی اضافه کرد: در این زمینه با توجه به سیاست‌های حمایتی دولت، حدود ۸۵ درصد از هزینه‌های اجرای سامانه‌های نوین آبیاری به کشاورزان پرداخت می‌شود.

وی از تدوین برنامه‌های ۱۰ ساله اجرای آبیاری تحت فشار برای حدود ۶۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان سمنان خبر داد.

طراحی سایت توسط فراکارانت