English | دوشنبه, ۷ اسفند , ۱۴۰۲

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دامغان گفت: ۱۳۰ رأس گاو با نژاد سمینتال در این شهرستان تلقیح شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دامغان گفت: ۱۳۰ رأس گاو با نژاد سمینتال در این شهرستان تلقیح شده است.
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان، محسن طباطبائیان در نشستی با کارشناسان امور دام مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان دامغان اظهار داشت: طرح تولید گاوهای ۲ منظوره از سال ۹۶ در شهرستان دامغان آغازشده و تاکنون ۱۳۰ رأس گاو با نژاد سمینتال تلقیح شده است.
وی با بیان اینکه گاو سمینتال یک نژاد اقتصادی است گفت: پرورش گاو سمینتال سبب اقتصادی شدن فعالیت گاوداری در روستاها می‌شود.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دامغان افزود: اصلاح نژاد دام به‌عنوان ابزاری مؤثر برای تولیدات و ارتقاء فعالیت دامپروری بوده و دارای جایگاه ویژه‌ای است.
طباطبائیان افزود: انتخاب دام‌هایی که بتوانند علاوه بر سازگاری با شرایط آب و هوایی و تغذیه نامناسب تولید خوبی داشته باشند از اهمیت بسزایی برخوردار است که گاو نژاد سمینتال می‌تواند جایگزین بسیار مناسبی در واحدهای گاوداری سنتی باشد.
وی با اشاره به برخی از ویژگی‌های گاو نژاد سمینتال گفت: گاوسمینتال دارای نژادی آرام، کم‌خوراک و باکیفیت تولید شیر و گوشت بالا است.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دامغان افزود: فاصله گوساله‌زایی کمتر، هزینه پرورش پایین و افزایش وزن روزانه تا یک هزار و ۴۰۰ گرم از دیگر ویژگی‌های برجسته گاو سمینتال است.

طراحی سایت توسط فراکارانت