معاون استاندار سمنان: مردم برای ایجاد آرامش بازار همراهی کنند؛ هیچ اتفاقی برای تولید کشور نیفتاده است

معاون استاندار سمنان:

مردم برای ایجاد آرامش بازار همراهی کنند؛ هیچ اتفاقی برای تولید کشور نیفتاده است

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سمنان با بیان اینکه هیچ اتفاقی برای تولید کشور نیفتاده است؛ بخش زیادی از علل تلاطم‌های ارزی موجود در بازار را ناشی از جو روانی دانست و گفت: باید مردم برای ایجاد آرامش بازار همراهی کنند.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان، حشمت‌الله عسگری در نشست ستاد تنظیم بازار استان سمنان در سالن شهید شاهی سازمان جهاد کشاورزی این استان اظهار داشت: مردم باید بدانند که هیچ اتفاق خاصی برای تولید در کشور نیفتاده است و نباید نگران چگونگی عرضه تولیدات در کشور باشند.

وی با اشاره به اینکه نگرانی‌های زیاد مردم نسبت به آینده سبب مشکلات این روزهای بازار و افزایش قیمت‌ها شده است خاطرنشان کرد: دولت بدون حمایت مردم و به تنهایی نمی‌تواند بازار را به سرعت کنترل و مدیریت کند و برای تحقق این هدف مهم همراهی مردمی لازم است.

معاون استاندار سمنان افزایش بیش از حد تقاضا را عامل مهم و همیشگی افزایش قیمت‌ها عنوان و تصریح کرد: هیچ نارسایی در بازار وجود ندارد و بنابراین نباید مردم به صورت انبوه و غیر ضروری کالایی را خریداری کنند؛ چراکه همین موضوع آغاز مشکلات بوده و به افزای قیمت‌ها دامن می‌زند.

عسگری با تأکید بر اینکه امروز باید یکی از مهم‌ترین وظایف اعضای ستاد تنظیم بازار در استان سمنان ایجاد اطمینان خاطر برای مردم باشد گفت: مردم باید اطمینان داشته باشند که تولید در کشور به اندازه کافی است.

وی با تأکید بر لزوم آگاه سازی مردم درباره مضرات خریدهای غیرضروری و انبوه آنان بر بازار اضافه کرد: مردم باید آگاه شوند که همراهی کردن آنان در خریدهای غیر ضروری افزایش قیمت‌ها را به دنبال دارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سمنان از رسانه‌ها خواست تا به ایجاد آرامش در بازار و همراهی مردمی در این مهم کمک کنند.

طراحی سایت توسط فراکارانت